Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: japonų
Išversta iš: japonų
Autoriai: Takahashi, Yasukuni, Kita, Morio, Hoshi, Shinnichi, Mitsuse, Ryū, Komatsu, Sakio
Vertė: Ambrasas, Kazys
Pilnas versto šaltinio bibliografinis aprašas:

Bремена Хокусая. Москва: "Мир", 1967


ISBN: 9627888885
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 1969
Leidykla: Vaizdo

Knygoje „Hokusajaus laikai“ autorių kolektyvas aprašo įvairius fantastinius japonų pasakojimus. Knyga nėra vientisa istorija,o yra turtinga bei kupina skirtingų fantastinių nutikimų. Aprašomose istorijose gausu Japonijos kultūros apraiškų, o daugelis aprašomų istorijų – skirtingų autorių vaizduotės vaisiai.

Skaitant knygą galime aptikti įvairaus tipo aprašymų, pradedant meilės istorijomis, komedijomis ir baigiant detektyviniais aprašymais. Knyga – įtraukianti bei įdomi, ypač fantastikos fanatikams. Knygoje dominuoja pasakojimai apie kosmosą, planetas, laiko mašiną. Kiekviena istorija yra savotiška bei unikali, aprašyta detaliai, reikalaujant dėmesio įsigilinti. Pavyzdžiui, viename iš knygos aprašymų „Didvyrių grįžimas“, pasakojama apie devynių astronautų ekspediciją į kosmosą, kuri nelaimingai baigėsi negrįžus vienam astronautui. Pasakojime narpliojama mįslė, kodėl žuvęs astronautas negrįžo kartu su visais astronautais. Štai kitame pasakojime „Laiko mašina“ rašoma apie psichinio ligonio bei jo daktaro nuotykius sukūrus laiko mašiną ir bandymą praturtėti keliaujant į praeitį. Trumpai tariant, istorijos yra įtraukiančios bei padeda susipažinti su japoniška pasaulėžiūra.

Knygoje galima pastebėti kultūrinių apraiškų: judrus Tokijo gyvenimas, talonėliai apsipirkinėti, tradicinis, rytiečių filmuose dažnai rodomas žvejo su šiaudine skrybėle portretas, japoniški vardai (Kida, Fuke, Akira, Hira ir kt.). Šie elementai sužadina smalsumą bei priverčia labiau pasinerti į istorijas. Pati Knyga nėra iliustruota paveikslais, tačiau vaizdingi būdvardžiai ir pasakymai tai kompensuoja.

Viską apibendrinant, knyga yra puikus pasirinkimas fantastinės literatūros mėgėjams, taip pat tiems, kurie nori pajusti rytietiškos literatūros skonį.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top