Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: anglų
Išversta iš: anglų
Autoriai: Rushdie, Salman
Vertė: Žalytė, Danguolė
Pilnas versto šaltinio bibliografinis aprašas:

Salmman Rushdie, The Enchantress of Florence.


Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2008
Leidykla: Alma littera

,,Florencijos Kerėtoja“, kaip pats autorius teigia yra knyga reikalavusi daugiausia pasirengimo: daug papildomo skaitymo, bei domėjimosi Rytų kultūra. Šioje knygoje susipina dvi istorijos tai – trijų draugų gyvenančių Florencijoje Lorenco Mediči valdymo laikotarpiu ir Mogolų imperatoriaus Akbaro (XVI a.) gyvenimo istorijos. Šias dvi istorijas jungia jau pačiuose pirmuose knygos puslapiuose pasirodantis paslaptingas veikėjas turintis ne vieną vardą, visą savo gyvenimą keliaujantis aplink pasaulį, mokantis daugybę kalbų. Šis jaunas vyras atvyksta pas Mogolų imperatorių atskleisti labai slaptą niekam dar nežinomą savo paslaptį. Jis prisistato, kaip Mogoras dėl Amore ir tvirtina esantis Akbaro tolimas giminaitis bei dingusios Mogolų princesės Kara Kioz sūnus ir pradeda pasakoti stulbinančią istoriją.

Visi įvykiai, vykę Florencijoje prieš maždaug šimtą metų, yra priešistorė didžiosios atvykėlio paslapties, kurią jis vežėsi į Mogoliją beveik per visą pasaulį. Tačiau Mogolui del Amore teko stipriai pasukti galvą, kad jo istorija būtų išgirsta ir jis nebūtų atvykęs į Mogolija veltui.

Istorija, kurią pasakoja atvykėlis vyksta Florencijoje, kur trys geri draugai: Nikolas Makiavelis, Antonino Argalija, Ago Vespučis pradeda pažinti pasaulį. Jie gyveno laimingai, kol vieną dieną Argalija sužinojęs apie savo tėvų mirti išvyksta ieškoti laimės, tai buvo liūdniausia diena draugų gyvenime. Ir kai po daugelio metų gyvenimo be Argalijos, Agas ir Nikolas buvo jį  jau beveik pamiršę, jis visai netikėtai grįžta ir sujaukia ne tik draugų bet ir viso miesto gyvenimą, atsiveždamas paslaptingą rytietę. Ta moteris buvo Kara Kioz nuostabaus grožio moteris, kuri taip pat buvo galinga magė ir niekas negalėjo jai nei atsispirti, nei pasipriešinti.

Tačiau romane pasakojama netik apie įvykius Florencijoje, daug vietos užima ir Mogolijos imperatoriaus Akbaro gyvenimas, jo santykiai su sūnumis, būsimais paveldėtojais. Ir nors jie dar jauni imperatorius jau žino, kad netrukus jie pradės kurti sąmokslus prieš jį ir galiausiai nužudys savo tėvą. Taip taip svarbus dalykas imperatoriui buvo moterys ypač viena, kurią jis buvo susikūręs pats sau. Tačiau laikui bėgant idealioji imperatoriaus žmona pradeda virsti į erzinančią ir jo gyvenimą reguliuojančia moterimi, nes jo gyvenime atsiranda paslaptingoji kita.

Salman Rushdie – indų kilmės anglų novelistas. Rašytojas ypač išgarsėjo su novele ,,Šėtoniškos eilės”, dėl kurios Irano dvasinis lyderis Ajatola Chomeinas jį prakeikė ir paskelbė mirties nuosprendį už islamo išniekinimą. Šiuo metu rašytojas su šeima gyvena Niujorke.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top