Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: japonų k.
Išversta iš: japonų k.
Autoriai: Ogawa, Yoko
Vertė: Enciūtė, Gabija
ISBN: 978-609-479-296-0
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2020
Leidykla: Baltos lankos

,,Begalinė lygtis” – tai japonų autorės Yoko Ogawa grožinės literatūros kūrinys apie draugystę, kuri iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti neįmanoma. Ši istorija įtraukia skaitytoją savo šiltumu, simpatiją keliančiais personažais, paprasta, bet sudominančia įvykių eiga, o taip pat atskleidžia matematikos mokslo grožį ir magiją.

Romanas pasakoja istoriją apie namų tvarkytoją, jos dešimtmetį sūnų, bei profesorių, buvusį matematikos dėstytoją, kurio namuose ji ir įsidarbino. Prieš pradedant dirbti profesoriaus namuose pagrindinė istorijos veikėja gavo įspėjimą iš agentūros, jog šis klientas yra išskirtinis. Tiesą sakant, nei viena iš devynių prieš tai dirbusių namų šeimininkių nesugebėjo ten išbūti ilgiau nei kelias savaites – visos išeidavo pasiskundusios sudėtingomis darbo sąlygomis. To priežastis – ypatingai trumpalaikė profesoriaus atmintis. Genialusis matematikas jaunystėje pateko į automobilio avariją, ko pasekoje visi gyvenimo įvykiai, nutikę po avarijos, atmintyje išlieka tik 80 minučių. Namų tvarkytoja, nors ir suprato, jog darbas bus sudėtingesnis nei įprastai, vis tik nusprendė imtis šios užduoties.

Vos tik susitikusi su profesoriumi, moteris iš karto pastebėjo šio asmens išskirtinumus. Pagyvenęs vyras vilkėjo seną, apiplyšusį kostiumą, kuris buvo visas nusagstytas ryškiais lapeliais su užrašais. Šie užrašai žymėjo dalykus, kurių profesoriui nevalia pamiršti. Tačiau pačioje matomiausioje vietoje kabėjo pats svarbiausias raštelis: ,,Mano atmintis nelaiko ilgiau nei 80 minučių.“ Netikėtai moteriai labai patiko dirbti pas tokį įdomų žmogų. Neilgai trukus ji supažindino profesorių su savo sūnumi, kurį jis praminė šakniuku dėl jo neįprastos galvos formos, kuri jam priminė matematinį simbolį √. Netrukus profesoriaus kostiumą papildė dar vienas užrašas apie naująją namų tvarkytoją bei jos sūnų Šakniuką.

Moteris ir Šakniukas užmezgė savotišką draugystę su profesoriumi. Jie bandė profesoriaus gyvenime įnešti kuo daugiau gražių akimirkų, kurias jis atsimis tik 80 minučių.

Yoko Ogawa yra viena iš įžymiausių šiuolaikinių Japonijos rašytojų. Iš viso autorė parašė daugiau nei 40 kūrinių ir už savo darbus gavo svarbiausius Japonijos literatūros apdovanojimus. Pagal romaną ,,Begalinė lygtis” pastatytas filmas ,,Profesorius ir jo mylima lygtis“.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top