Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: japonų
Išversta iš: anglų
Autoriai: Murakami, Haruki
Vertė: Saukaitytė, Dalia, Daškus, Marius, Dyke, Milda, Jomantienė, Irena
Pilnas versto šaltinio bibliografinis aprašas:

Murakami, Haruki. A Wild Sheep Chase. Vintage, 2003.


ISBN: 978995523638
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2013
Leidykla: Baltos Lankos

„Avies medžioklė“ yra trečioji vadinamosios „Žiurkės trilogijos“ dalis (pirmosios dvi yra „Klausykis vėjo dainos“ ir „Pinball 1973“). Tai užburiantis, siurrealistinis pasakojimas, pilnas nepaaiškinamų paslapčių. Pradžioje – eilinis išsiskyrusio trisdešimtmečio gyvenimas, kuris atrodo niekuo neypatingas. Tik staiga viskas apsiverčia aukštyn kojom. Atsiranda draugė, kurios atidengtos ausys žadina beveik mistišką aistrą. Iš praeities išnyra draugas, kurio atsiųsta avies nuotrauka, tiksliau, kelių kalnų slėnyje besiganančių avių nuotrauka, kurią herojus ketino panaudoti kliento reklamai, išveda iš pusiausvyros vieną didžiausių Japonijos verslo ryklių. Paskui į sceną įžengia dėl avių pamišęs profesorius, o viską vainikuoja nuošaliame Hokaido kalnų slėnyje pasirodęs Žmogus Avis. Virš viso to sklando maniakiška pasaulio užvaldymo idėja.

Reikia pridurti, kad avis (centrinė romano figūra) – japonams visiškai svetimas gyvūnas. Net ir šiandien avių galima rasti tik Hokaido saloje Japonijos šiaurėje; ten jos buvo atvežtos XIX a. pabaigoje.

Haruki Murakami (gim. 1949) – vienas svarbiausių postmodernistinės literatūros kūrėjų. Jo kūriniai vertinami ir interpretuojami itin skirtingai: jie priskiriami net prie fantastinių ar mitologinių romanų, romanų-alegorijų, antiutopijų. Rašytojo kūrybai didelę įtaką padarė Vakarų muzika ir literatūra. H. Murakamio proza – neturi nieko bendro su klasikine japonų (ar apskritai – rytų) literatūra. Jei pasižiūrėtume priekabiau – Murakamio proza neturi nieko bendra ir su pačia Japonija. Taip, retsykiais tekste paminimi vietovardžiai mums primena, jog veiksmas vystosi būtent Tekančios Saulės šaly. Tačiau pakeitus pavadinimą, ryšių su Japonija tarsi nėra. Haruki Murakamio herojai taip pat nepasižymi jokiais tautiniais bruožais. Tarsi tyčia, autorius netgi nemini jų vardų.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top