Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: anglų
Išversta iš: anglų
Autoriai: Lamb, Christina, Yousafzai, Malala
Vertė: Virbickienė, Gabrielė
Pilnas versto šaltinio bibliografinis aprašas:

Malala Yousafzai, I am Malala. New York: Little, Brown and co., 2013


ISBN: 9786090115701
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2014
Leidykla: Alma Littera

,,Aš esu Malala“ – tikra istorija apie drąsią mergaitę kovojančią už moterų teises į mokslą, ir jos šeimą, kurią iš gimtojo Pakistano išvijo terorizmas. Šis biografinis pasakojimas parodo skaitytojams tikrąjį Pakistano veidą. Atskleidža ne tik jo socialines problemas, bet ir gamtos grožį. Knygoje pasakojama apie Malalos tėvus, kurie tiki vakarietiškomis vertybėmis ir be galo myli savo dukterį, nors jų visuomenė vertina tik sūnus.

Talibanui užėmus Malalos Yousafzai gimtą Svato slėnį ji ryžosi netylėti. Dar būdama vienuolikos ji pradėjo rašyti blogą apie mergaičių diskriminaciją Pakistane ir jų teisių į mokslą apribojamus. Už savo drąsą 2012 metų spalio devintą dieną vos nesumokėjo gyvybe. Važiuodama namo iš mokyklos ji buvo pašauta į galvą iš arti. Nors vilčių, kad Malala liks gyva buvo mažai, vis dėlto, ji išgyveno. Bet dėl nuolatinės grėsmės jos ir artimųjų gyvybei Malalai teko palikti namus. Dabar, nors ir Malala Gyvena Birmingeme, toliau kovoja už mergaičių, gyvenančių Pakistane ir kitose šalyse teisę į mokslą.

Sulaukusi šešiolikos Malala Yousafzai tapo pasauliniu taikaus protesto simboliu ir jauniausia Nobelio taikos premijos laureate. ,,Aš esu Malala“ priverčia patikėti, kad vieno žmogaus balsas yra svarbus ir gali sukelti pokyčius pasaulyje.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top