Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: anglų
Išversta iš: anglų
Autoriai: Okakura, Kakuzō
Vertė: Juras, Tadas
ISBN: 978-9955-23-865-2
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2015
Leidykla: Baltos Lankos

Kakuzō Okakura (1862 02 14 – 1913 02 09) – japonų kilmės meno istorikas bei kritikas, labiausiai pasižymėjęs dėl savo nuopelnų Vakaruose įtvirtinant japonų meno istorijos palikimą. Savo ilgame esė jis aprašo arbatos gėrimo ritualo bei Japoniškosios arbatos ceremonijos istoriją, vystymąsį bei įtaką Rytų bei Vakarų kultūroms. Knygoje arbatos gėrimas įvardinamas kaip arbatos filosofija- jos reikšmė aiškinama per daoizmo ir dzeno prizmes. Taip pat dėstoma, kaip arbatos filosofija yra susijusi su Rytų meno suvokimu, Japonijos arbatos namelių architektūra, interjeru.

Kakuzō Okakura, gerai pažinojęs ir supratęs tiek Rytų, tiek Vakarų kultūras, geba puikiai išryškinti skirtumus kultūrose, taip pat nepamiršdamas pabrėžti ir panašumų, galiausiai viską susiedamas bendra pasaulio pagarba arbatai.

Kūrinys įdomus ir tuo, jog jis buvo parašytas specialiai Vakarams anglų kalba. Knyga yra labiau skirta ne supažindinti su arbatos gaminimo būdais, bet supažindinti smalsųjį skaitytoją su Japonijos menu, istorija, kultūra ir kaip visa tai švelniai susiję su arbatos filosofija, harmonijos paieškomis, tradicijomis.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top