Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: japonų
Išversta iš: anglų
Autoriai: Murakami, Ryu
Vertė: Žalytė, Danguolė
Pilnas versto šaltinio bibliografinis aprašas:

Ryu Murakami, 69. Vilnius: Versus Aureus, 2004.


ISBN: 9955-601-09-4
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2004
Leidykla: Versus Aureus

Paprastai kalbant, Ryu Murakami knyga „69“ yra apie maištaujančius paauglius septinto dešimtmečio pabaigoje. Maždaug tuo pačiu metu vyko dideli pokyčiai visame pasaulyje. Jaunimas darė viską, kad jų balsas būtų išgirstas, kad galėtų pakeisti pasaulį. Hipių judėjimas protestavo prieš karą ir reikalavo taikos bei meilės pasaulyje. Ne išimtis ir Japonijos jaunimas.

Knyga „69“ prasideda tokiais žodžiais: „Tūkstantis devyni šimtai šešiasdešimt devintaisiais buvo panaikinti stojamieji egzaminai į Tokijo universitetą. „The Beatles“ išleido „Baltąjį albumą“, „Geltoną povandeninį laivą“, „The Rolling Stones“ išleido savo geriausią singlą „Baro moterys“, o vadinamieji hipiai auginosi ilgus plaukus ir reikalavo meilės bei taikos. Paryžiuje atsistatydino de Golis. Karas vietname tebesitęsė“. Japonų jaunuoliai taip pat dalyvavo įvairiose politinėse demonstracijose, maištavo prieš tėvus, mokytojus ir, jų manymu, visą valdžią.

Tačiau tai nėra pagrindinė šio kūrinio tema. Tai labiau ironiškas, netgi pašaipus pasakojimas apie septyniolikmetį Kensuke, draugų vadinamą tiesiog Kenu, kuriam ne itin rūpėjo vykstantis karas ar kitos politinės problemos. Nors jis ir kalbėjo opiomis temomis, citavo garsius autorius, poetus ir dainų žodžius, kurie buvo populiarūs tarp to meto jaunimo, ir visiems draugams atrodė labai protingas, tačiau dažnai ir pats nesuprasdavo, apie ką šneka. Pagrindinis Keno tikslas – surengti įspūdingą festivalį, kuriame būtų rodomas jaunuolio sukurtas filmas. Neretai Kenas organizuodavo įvairius „pamaištavimus“ (kad ir paprasčiausią bėgimą iš pamokų), vadindamas juos pasipriešinimais nustatytai tvarkai. Visi draugai įtikėjo jo noru keisti visuomenę ir nusistovėjusias taisykles, tačiau iš tikrųjų viso to rezultatas turėjo būti Keno svajonių mergina – Ledi Džein.

Iš pirmo žvilgsnio knyga „69“ atrodo kaip septyniolikmečio paauglio pašėlusio gyvenimo istorija. Na, taip, ši knyga ir yra apie tai, tačiau skaitydamas supranti, kad tokio amžiaus žmonės visame pasaulyje siekė ir siekia to pačio dalyko – kad suaugusieji suprastų ir juos turint balsą, tuo pačiu viską paverčiant linksmybėmis ir pramogomis.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top