Azijos studijos Lietuvoje

Žydų muzika: liturginės giesmės ir dainos

Data ir laikas: 2019-11-17 12:00 - 2019-11-17 13:30

Renginio vieta: Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus, Naugarduko g. 10 - 2, Vilnius

Lapkričio 17 d. 12 val. muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius) kviečiame susipažinti su religine žydų muzika, kurią pristatys lektorė Natalja Cheifec, ir pasiklausyti Šmuelio Jatomo – Vilniaus choralinės sinagogos maldų vedančiojo, Toros skaitovo ir vienintelio Lietuvos kantoriaus – liturginio giedojimo.

Kantorinio giedojimo ištakos siekia Jeruzalės Šventyklos laikus. Š. Jatomo šeimoje giedojimo tradicijos taip pat senos, perduodamos iš kartos į kartą: jo senelis, per Holokaustą nužudytas nacių, buvo paskutinis Anopolio miestelio Ukrainoje kantorius ir rabinas, per didžiąsias žydų šventes dažnai kviestas į Vilnių.

Š. Jatomas tikina, kad jo, kaip kantoriaus veikla – išsaugoti Vilniaus, o ypač Vilniaus Gaono, tradiciją ir ja vadovautis. Giedojimas galbūt toje pačioje sinagogoje, kurioje giedojo ir jo senelis, Š. Jatomui yra gyvoji atmintis, šeimos tradicijų tąsa, kuri įpareigoja.

Norinčių išgirsti autentišką liturginį giedojimą ir daugiau sužinoti apie žydų religinę muziką kviečiame dalyvauti vietoje įsigijus muziejaus lankymo bilietą: suaugusiems – 4,00 €, moksleiviams, studentams, senjorams – 2,00 €, ikimokyklinukams – nemokamai.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/465564140726357/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top