Azijos studijos Lietuvoje

Zoom on Japan paskaita „Japonų poezijos formos ir haiku tradicija“

Data ir laikas: 2021-09-21 18:00 - 2021-09-21 19:30

Renginio vieta: Zoom platforma

Džiaugiamės galėdami pakviesti Jus jau į trečiajį nuotolinių paskaitų ciklą „Zoom on Japan“! Naujas paskaitų sezonas prasidės jau rugsėjo 21 d. ir vyks kas antrą antradienį iki pat gruodžio mėnesio, tad tikimės, kad jaukius rudens vakarus leisite klausydamiesi paskaitų apie Japoniją, kurias Jums pristatys Japonijos kultūros žinovai.

Pirmoji naujojo sezono paskaita nuteiks filosofiškai ir įves į rudenėjančią nuotaiką, kadangi apžvelgs japonų poetines tradicijas ir iš arčiau pristatys vieną populiariausių poezijos žanrų – haiku. Galėsite susipažinti su haiku ištakomis ir raida (haikai no renga, hokku, haiku, senryu), šiam eilėraščių žanrui būdinga struktūra, raiškos bruožais (5-7-5, kigo, kiredži), estetinėmis kategorijomis (sabi, jūgen, ūšin ir kt.), taip pat bus pristatyti didieji haiku meistrai: Bašio Macuo, Buson Josa, Kobajaši Issa, Šiki Masaoka ir kt.

Į japonų poezijos pasaulį Jus nukels Artūras Šilanskas – lietuvių autorių haiku antologijos „Vėjo namai“ (2009) bei rinkinio „Vėjo ašmenys“ (2019) sudarytojas ir vertėjas, haiku ir senryu knygos „Dylantis mėnuo“ (2016) autorius, tarptautinių haiku konkursų vertinimo komisijų narys.

Paskaita vyks rugsėjo 21 d., antradienį, 18 val. „ZOOM“ platformoje lietuvių kalbą, tačiau ne viešai. Kaip visada, norinčius dalyvauti kviečiame užsiregistruoti šioje nuorodoje: https://forms.gle/jV3XwKwGTscbtbv5A .

Paskaitos dieną atsiųsime prisijungimo nuorodą. Jūsų kompiuteryje papildomai nereikės įdiegti jokių programų. Dalyvių skaičius ribotas (iki 100 žmonių), pasiekus registracijos limitą, aukščiau pateikta nuoroda bus deaktyvuota, tačiau po paskaitos pasidalinsime jos įrašu savo Facebook paskyroje.

Šiame “ZOOM on Japan” sezone planuojamos dar 5 paskaitos, kurios vyks kas antrą savaitę iki pat gruodžio mėnesio. Informacija apie kitas paskaitas ir jų laikus bus skelbiama atskirai kiek vėliau, tad kviečiame sekti informaciją ir nepraleisti puikios progos daugiau sužinoti apie Japoniją!

Iki susitikimo „Zoom on Japan“ paskaitose!

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/JapanEmb.Lithuania/photos/a.426946684004222/4803134029718777

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top