Azijos studijos Lietuvoje

Zoom on Japan paskaita „Japonų literatūra“

Data ir laikas: 2021-05-11 18:00 - 2021-05-11 19:30

Renginio vieta: Zoom platforma

Skelbiame jau trečią Zoom on Japan paskaitą ir džiaugiamės galėdami pakviesti Jus pažinčiai su japonų literatūra.

Turbūt daugelis esate skaitę bent vieną japonų autoriaus knygą ir galbūt žinote, kad 20 a. septintąjame dešimtmetyje padaugėjo grožinės japonų literatūros vertimų, kurie į lietuvių kalbą buvo verčiami pasitelkiant tarpines kalbas. Pastaraisiais metais pasirodė nemažai labai įvairių ir įdomių japonų literatūros vertimų jau iš japonų kalbos. Į trumpą kelionę po Japonijos literatūros pasaulį Jus pakvies Vilniaus universiteto lektorė ir šiuolaikinės japonų literatūros vertėja Jurgita Ignotienė, kuri ne tik papasakos apie naujausius japonų literatūros vertimus, bet ir primins, kokia buvo pirmųjų vertimų į lietuvių kalbą pradžia, pristatys japonų literatūros istoriją ir dabartines aktualijas. Tikimės, kad tai įkvėps Jus į rankas paimti dar neperskaitytą kūrinį ir pakeliauti po japonų literatūros pasaulį!

Jurgita Ignotienė – VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto lektorė, dėstanti japonų kalbą ir šiuolaikinę literatūrą, užsiimanti japonų literatūros vertimais. J.Ignotienė yra išvertusi ne vieną H.Murakami romaną, taip pat H.Kawakami, H.Keigo ir kt. šiuolaikinės japonų literatūros kūrinių.

Paskaita vyks gegužės 11 d. , antradienį, 18 val. „ZOOM“ platformoje lietuvių kalba, tačiau ne viešai. Todėl norinčius dalyvauti kviečiame užsiregistruoti šioje nuorodoje:
https://forms.gle/MGC5J13rdhNuvDr4A

Paskaitos dieną atsiųsime prisijungimo nuorodą. Jūsų kompiuteryje papildomai nereikės įdiegti jokių programų. Dalyvių skaičius ribotas, tačiau po paskaitos pasidalinsime jos įrašu savo Facebook paskyroje.

Informacija apie kitas paskaitas bus skelbiama atskirai kiek vėliau.

Iki susitikimo paskaitose!

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/JapanEmb.Lithuania/photos/a.426946684004222/4409201549112029/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top