Azijos studijos Lietuvoje

Virtuali diskusija „Arabiškojo miesto kodai“

Data ir laikas: 2020-12-18 18:00 - 2020-12-18 20:00

Renginio vieta: Internete

2020 m. gruodžio 18 d., Tarptautinę arabų kalbos dieną, „Arabų kultūros forumas“ kartu su VU Azijos ir transkultūrinių studijų institutu organizuoja virtualią paskaitą-diskusiją „Arabiškojo miesto kodai“. Miestas – tai kolektyvinio gyvenimo raiškos forma, atspindinti ritualinio pobūdžio bendruomeninį gyvenimo būdą per architektūrinę, funkcinę ir institucinę įvairovę. Įsigalėjus Artimųjų Rytų teologinei-teisinei literatūrai, teisės aktai apibrėžė esminius miesto planavimo aspektus bei detales, turinčias tiesiogines sąsajas su kasdiene žmogaus veikla.

Paskaitoje-diskusijoje Artimųjų Rytų specialistai ir svečiai diskutuos apie Artimųjų Rytų miesto kultūrinį identitetą ir šiuolaikinio miesto iššūkius:

• „Arabiškas miestas šiandien tarp tradicijos ir modernybės“ – su asist. dr. Kristina Jonutyte (VU ATSI) ir lekt. Maritana Larbi (VU ATSI)
• Trumpametražinio filmo „A Resident Of The City“ peržiūra su dokt.Gintare Sereikaite (VU ATSI) ir dr. Ernestu Jančenku (VU ATSI)
• „Gatvės menas – kitoks miesto veidas“ su Marija Rakickaja (VU ATSI) ir Aleksu Kochkin (Art Studio Black Ink)

Renginio metu visi dalyviai turės galimybę dalyvauti diskusijoje ir išrinkti geriausią Street Art eskizą, kuris bus nupieštas vienoje iš Vilniaus miesto gatvių.

Renginį ves VU ATSI Artimųjų Rytų studijų studentė Irina Lapučko. Renginys skirtas įvairaus amžiaus auditorijai.

Renginyje galite dalyvauti prisijungus per ZOOM platformą: https://bit.ly/ArabuKulturosDienos.

Nuoroda internete: https://www.arabic-forum.com/arabiskojo-miesto-kodai

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top