Azijos studijos Lietuvoje

Vilniečio Šmuelio ben Avigdoro Wigderowicz‘iaus konflikto istorija arba, kodėl Vilniaus žydai niekada neberinko vyriausiojo rabino?

Data ir laikas: 2021-12-02 18:00 - 2021-12-02 19:30

Renginio vieta: Lietuvos nacionalinis muziejus, Arsenalo g.3, Vilnius

Jaunas vaikinas Shmuelis Benas Avigdoras Wigderowicz‘ius 1750 m. su didele finansine šeimos parama tapo vyriausiuoju tapo vyriausiu Vilniaus rabinu ir šiose pareigose išsilaikė apie dvidešimt penkerius metus. Į įsisiūbavusį skandalą, kurio epicentre atsidūrė jo persona, įsitraukė ne tik XVIII a. pabaigos Vilniaus žydų bendruomenės, bet ir valstybės įtakingieji – Vilniaus vaivada ir Vilniaus vyskupas. Jie rėmė skirtingas konfliktuojančias puses. Apie ką ši istorija? Kas nutiko XVIII a. pabaigos Vilniuje? Kodėl Vilniaus žydų bendruomenė norėjo nuversti savo vyriausiąjį rabiną? Kokius argumentus ir kontrargumentus naudojo konfliktuojančios pusės? Kuo baigėsi šis konfliktas – perskaitėte paskaitos pavadinime…

Prof. dr. Jurgita Verbickienė – „Vilniečio Shmuelio Beno Avigdoro Wigderowicz‘iaus konflikto istorija arba kodėl Vilniaus žydai niekada neberinko vyriausiojo rabino?“.

Kada? Gruodžio 2 d. 18 val.

Stebėkite tiesiogiai 15min.lt ir LNM Facebook bei Youtube
arba dalyvaukite gyvai LNM salėje, Arsenalo g. 3 (su galimybių pasu).

Dalyvavimas paskaitose nemokamas.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/645664983084686

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top