Azijos studijos Lietuvoje

Vieša paskaita „Tradicinės kinų medicinos reikšmė šiuolaikiniame pasaulyje“

Data ir laikas: 2020-11-25 18:00 - 2020-11-25 19:30

Renginio vieta: Internete

Tradicinė kinų medicina – tai unikali gydymo ir sveikatos gerinimo praktikų sistema, atsiradusi Kinijoje prieš tūkstančius metų. Šis gydymas pasižymi holistiniu požiūriu į žmogų kaip visumą. Pagrindinis šios sistemos principas – stiprinti sveikatos būklę dar prieš atsirandant ligai ir maistas bei vaistažolės čia atlieka labai svarbią funkciją. Tradicinėje kinų medicinoje tikima, kad kiekvienas maisto produktas yra naudingas tik reikia žinoti kiek ir kada vartoti, nes mityboje, pagal kinus, būtina išlaikyti balansą.

Tačiau kodėl „tradicinis“- dažnai vertinamas kaip „senas“, „pasenęs“ arba net „nenaudotinas“? O štai „naujas“, „naujausias“, „pirmas“, „ką tik sukurtas“ – šios sąvokos šiuolaikiniame pasaulyje yra ypatingai sureikšmintos. Ar galime teigti, kad Tradicinės kinų medicinos sistema yra kartu ir naujausias technologijas įvaldžiusi ir taip pat ilgaamžę patirtį išsaugojusi sistema? Kodėl ši sistema reikšminga šiuolaikiniam žmogui ir pasauliui?

Kaip arti yra Kinija ir Lietuva? Valstybių sienos sutartinės, o štai augalai auga ten, kur gali. Galime teigti, jog kultūrinė aplinka bei vietinės tradicijos apsprendžia kaip mes vartojam tas pačias vaistažoles. O kaip yra iš tikrųjų?

Atsakymus į šiuos ir daugiau klausimų išgirsime iš kinų medicinos gydytojo, kineziterapeuto, biomedicinos mokslų daktaro Vitalijaus Naumavičiaus.

Mielai kviečiame klausytis ir tikimės, jog čia pasisemsite informacijos, kuri šiuo metu yra ypatingai aktuali.

Paskaita bus transliuojama gyvai Vilniaus Universiteto Konfucijaus instituto Facebook paskyroje „Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas“.
Dėl detalesnės informacijos info@ki.vu.lt

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/813996152493894

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top