Azijos studijos Lietuvoje

Vieša paskaita „Arbatos kelias: nuo arbatmedžio iki puodelio“

Data ir laikas: 2020-11-19 18:00 - 2020-11-19 19:30

Renginio vieta: Internete

Arbatos gėrimas – magiškas ritualas, kuris gaivina, tonizuoja, ramina. Ar susimąstėme, kokią arbatą geriame, kaip ji atsirado mūsų puodelyje, ar tai yra tas pats arbatos lapelis, matytas arbatų plantacijos nuotraukoje?

Arbatos kelias nuo pačio augalo iki tinkamo naudoti arbatai yra specialiai apdirbamas. Tai ypatingo meistriškumo reikalaujantis procesas, kuriame žmogus sąveikauja su gamta, prisitaiko prie jos ir atskleidžia kerinčias arbatos skonio bei kvapo savybes. Būtent skirtingi gamybos procesai sukuria arbatų įvairovę.

Su didžiausiu džiaugsmu kviečiame pasiklausyti paskaitos, kuri skirta susipažinti su kiniškos arbatos gamybos tradicija. Kuo skiriasi gamyba priklausomai nuo geografijos? Kaip gamyba transformuojasi veikiama technologijų? Kaip kinai vysto tvarios gamybos ir organinės arbatos pasiūlą?

Paskaitos metu atsakymus į šiuos ir daugiau klausimų išgirsime iš kinų kultūros bei arbatos žinovo Giedriaus Šapokos. Paskaitoje taip pat turėsime progą išvysti lauko tyrimų metu Kinijoje pranešėjo surinktą medžiagą, bei išgirsti kokia buvo įgyta patirtis tiriant arbatos industriją Kinijoje.

Paskaita bus transliuojama gyvai Vilniaus Universiteto Konfucijaus instituto Facebook paskyroje.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/349536859673654/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top