Azijos studijos Lietuvoje

Vieša paskaita „Ar tradicinė kinų medicina – mokslas?“

Data ir laikas: 2021-10-06 18:00 - 2021-10-06 19:30

Renginio vieta: Zoom platforma

Moderniame pasaulyje sparčiai vystantis mokslui ir technologijoms, dalis visuomenės atsigręžia į natūralumą, o tradiciniai rytų gydymo metodai šiandien neretai tampa itin svarbūs žmogaus sveikatai palaikyti. Džiugu, kad šiuolaikinės medicinos šalininkai vis dažniau gydyme neatsisako ir tradicinės Rytų medicinos, tvirtindami, jog šio tipo gydymas gali padėti atrasti geresnį ryšį su savo kūnu, palengvinti negalavimą ir pagerinti gyvenimo kokybę.

Paskaitoje „Ar tradicinė kinų medicina – mokslas?“ apžvelgsime svarbiausius tradicinės kinų medicinos aspektus ir bandysime atsakyti į pagrindinį šios temos klausimą: ar kinų medicina – pseudomokslas. Šiuo metu egzistuoja dvi skirtingos medicinos tradicijos – Vakarų ir Rytų. Tačiau kartais atrodo, jog kiekviena iš jų vystosi ne vienodai: viena įgauna vis didesnį pagreitį, o kita – tartum skaičiuoja paskutinius savo istorijos puslapius. Bet ar taip yra iš tikrųjų? Kokia tradicinės kinų medicinos ateitis? Koks šių skirtingų tradicijų santykis, ar įmanoma sinergija ir kokios to pasekmės?

Atsakymus į šiuos klausimus mums pateiks šios paskaitos pranešėjas, gydytojas, akupunktūros specialistas, medicinos mokslų daktaras Dainius Butvilas, stažavęsis Kinijoje, Tianjin tradicinės kinų medicinos universitete ir šiuo metu aktyviai taikantis kinų medicinos praktikas Lietuvoje.

Tikime, jog ši paskaita paskatins permąstyti savo gyvenimo būdą papildant jį naudingais įpročiais, kad ateityje išvengtume ligų. Kviečiame pasiklausyti

Paskaita vyks nuotoliniu būdu Zoom platformoje:
Join Zoom Meeting
https://liedm.zoom.us/j/86493756999…
Meeting ID: 864 9375 6999
Passcode: 900727

Daugiau informacijos info@ki.vu.lt

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/380881056829481

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top