Azijos studijos Lietuvoje

„Usaginingen“ audiovizualinio meno pasirodymas

Data ir laikas: 2019-09-14 19:30 - 2019-09-14 21:30

Renginio vieta: Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilniaus g. 30, Vilnius

Muzikos mokyklos rauko antakiais, nes tokie instrumentai ir pati muzika joms nepažinta. Čia pat dar ir scenoje rodomas eksperimentinis kinas. Viskas vienu metu atliekama tų pačių žmonių. Gyvai! „Usaginingen“ — audiovizualinio meno atlikėjai Šiniči ir Emi Hirai, kurie scenoje įmantriai sukrečia muziką ir vaizdą į vieningą pasirodymą.

Ko tikėtis? Tolimieji rytai visai šalia, nes kelionė po vaizduotę tiesiog kėdėje. Usaginingen pasirodo su savo gamybos intrumentais ta-co ir šibaki. Viename iš jų įrengta video kamera ir veidrodinis stalas, ant kurio maišomi dažai ir judinamos figūros. Projektorius leidžia vaizdą gyvai matyti tiesiai už atlikėjų. Vaizdus įgarsina ir pasakojimą pratęsia muzika — grojama į verpimo stakles panašiu instrumentu shibaki, kurį sudaro perkusija, MIDI klaviatūra ir būgnai. Skamba gyvas muzikinis kinas.

„Usaginingen“
http://usaginingen.com
https://youtu.be/fKIc9x3ujwg

„Usaginingen“ pelnė ne vieną apdovanojimą įvairiuose šiuolaikinio meno festivaliuose: 2014 m. „Live Cinema“ konkursą Reikjaviko „Vizualinės muzikos“ festivalyje Islandijoje, 2017 m. buvo apdovanoti Pasaulio OMOSIROI III apdovanojimu, Osakoje. Jie jau pasirodė daugiau nei 21 šalyse, pvz. Kanadoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Taivane, Rusijoje, Jungtinėje Karalystėje ir kitur. Po šešerių metų gyvenimo Berlyne jie dabar yra įsikūrę Teshima saloje, Japonijoje, kur atidarė savo teatrą.

Bilietai.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/2329480617141165/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top