Azijos studijos Lietuvoje

Susipažinimas su japonų kaligrafija

Data ir laikas: 2018-06-30 11:00 - 2018-06-30 13:00

Renginio vieta: Japonų kultūros namai, T. Kosciuškos g. 26, Vilnius

Supažindinimas su japonų kaligrafija SHODO. Jeigu domitės Japonijos kultūra ir norite daugiau sužinoti apie japonų kaligrafiją– šis užsiėmimas skirtas Jums!

Užsiėmimo metu sužinosite apie japonų kaligrafiją, jos stilius, atliksime įvadinius pratimus ir kiekvienas nutapysite pasirinktą hieroglifą ant specialaus ryžinio popieriaus. Taip pat, užsirašysime japonų katakana savo vardus.

Vieta: Japonų kultūros namai (Kosciuškos 26, Vilniuje)
Laikas: Šeštadienį nuo 11.00 val. iki 13.00 val.
Kaina (visos priemonės suteikiamos):
Užsiėmimo kaina: 6 €, Moksleiviams, studentams, senjorams 5 €

Daugiau informacijos ir registracija tel. 8 677 15588 arba el. paštu info@nihon.lt.

Kaligrafija japoniškai vadinama Shodo (jap. „rašyba ir kelias“). Šis menas taip pat gyvena teptuko judėjime, tai begalinės hieroglifo improvizacijos, perduodant sudėtingus nuotaikų pustonius – vėjo dvelksmą medžio lapuose ar debesų skrydį danguje…
Dažnai į kaligrafijos kūrinį žiūrime kaip į paveikslą. Jame matome šokį, tarsi girdime muzikinių ritmų skambesį, galime išgirsti linijos kalbą… Viskas harmoningai pinasi. Visas japonų menas remiasi tais pačiais estetiniais principais, skirtais pajusti žmogaus ir gamtos harmoniją.
„Išreikšdama save, gėlė skleidžia nepakartojamą kvapą. Kaligrafija – tai žmogaus dvasios gėlė.“ (Japonų poetė ir kaligrafė Chanda Siuko)

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/1847145375328586/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top