Azijos studijos Lietuvoje

Rohingya: nauja humanitarinė krizė Pietryčių Azijoje

Data ir laikas: 2017-10-09 17:30 - 2017-10-09 18:30

Renginio vieta: VU Orientalistikos centras, Universiteto g. 5, Vilnius

Spalio 9 d. (pirmadienį) 17.30 val. VU Orientalistikos centras kviečia į viešą paskaitą „ROHINGYA: nauja humanitarinė krizė Pietryčių Azijoje. Priežastys ir pasekmės.“
2017 m. rugpjūčio 25 d. sukarinta musulmonų organizacija ARSA Mianmaro vakariniame pasienyje surengė ginkluotą užpuolimą prieš policijos pareigūnus. Tai tapo pretekstu šalies armijai vykdyti saugumo operaciją, po kurios pabėgėliais tapo virš 400,000 Rohingya etninės grupės atstovų. Absoliuti dauguma jų persikėlė per sieną į Bangladešą. Jungtinių Tautų komisaras žmogaus teisėms įvardino tai „etninių valymų pavyzdžiu iš vadovėlio“, tuo tarpu tarptautinė bendruomenė puolė kritikuoti Mianmaro valdžią ir de facto vadovę – Nobelio taikos premijos laureatę Aung San Suu Kyi. Bet ar iš tiesų Mianmaro centrinė valdžia kontroliuoja armiją? Ir ar tikrai šalies valdžia bei žmonės vertina blaiviai tariamas grėsmes, kurias kelia musulmonai?
Šios paskaitos metu aptarsime konflikto priežastis ir pasekmes Pietryčių Azijos regionui, pamėginsime nustatyti sąsajas su Islamo religija.
Pranešimą skaitys VU Orientalistikos centro doktorantas Justinas Stankus, kuris specializuojasi Mianmaro regione. Pranešimo trukmė – 45 min., 15 min. diskusijoms.
Įėjimas laisvas, registruotis nereikia.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/1627772603921560/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top