Azijos studijos Lietuvoje

Prarijus Mėnulį: šiuolaikinė Kinijos prekariato (dagong) poezija

Data ir laikas: 2019-10-24 18:30 - 2019-10-24 20:00

Renginio vieta: Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas, M.K. Čiurlionio g. 21, II korpusas, Vilnius

Kviečiame į Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto lektoriaus, sinologo, šiuolaikinės kinų literatūros tyrinėtojo Balio Astrausko viešą paskaitą „Prarijus Mėnulį: šiuolaikinė Kinijos prekariato (dagong) poezija“.

Nuo XX a. 9-tojo dešimtmečio nesiliaujantis Kinijos ekonominis augimas išprovokavo vieną didžiausių vidinių migracijų žmonijos istorijoje. 262 milijonai kinų iš skurdžių kaimo vietovių sugužėjo į didžiuosius Kinijos pietrytinės pakrantės metropolius dirbti žemos kvalifikacijos, menkai apmokamą ir neretai sveikatai kenksmingą darbą gamyklose, siuvyklose, sandėliuose ar statybų sektoriuje. Su šių žmonių darbo vaisiais esame susidūrę kone visi – juos nesunku atpažinti iš ant daugelio kasdienio vartojimo prekių besipuikuojančio užrašo „Pagaminta Kinijoje“. Bet ar žinojote, kad tarp šių žmonių esti ir daugybė itin talentingų poetų? XX ir XXI a. sandūroje žemyninėje Kinijoje susiformavęs dagong arba prekariato poezijos žanras stebina, žavi, o neretai ir šokiruoja savo atvirumu, stipriu emociniu užtaisu, autentiška, nepagražinta kalba, brutaliai skausmingu ir antropologiškai tiksliu šiuolaikinės kinų visuomenės „apačių“ darbo ir gyvenimo sąlygų, psichologinių potyrių ir asmeninių išgyvenimų, lūkesčių ir frustracijų fiksavimu. Dėl savo unikalumo ši poezija sulaukia nuolatinio intelektualų, literatūros kritikų, žiniasklaidos ir plačiosios visuomenės susidomėjimo tiek Kinijoje, tiek ir už jos ribų.

Lekt. Balys Astrauskas 2017 m. atliko empirinius tyrimus Kinijos Guangdongo provincijoje, kur rinko medžiagą ir ėmė interviu iš dagong poetų bendruomenės narių. Paskaita – tai pirmas bandymas su šiuo literatūros fenomenu supažindinti plačiąją Lietuvos visuomenę.

Paskaita vyks spalio 24 d., 18:30 val. Vilniaus universiteto Konfucijaus institute, Didžiojoje Konfucijaus auditorijoje.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/2415917895354916/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top