Azijos studijos Lietuvoje

Paskaitų ciklas „Žmogaus kūnas kinų kultūroje“

Data ir laikas: 2017-10-26 18:00 - 2018-02-08 20:00

Renginio vieta: Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas, Didžioji Konfucijaus auditorija, M.K. Čiurlionio g. 21, Vilnius

Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas kviečia į docentės Loretos Poškaitės skaitomų paskaitų ciklą „Žmogaus kūnas kinų kultūroje“!
Moterų pėdų bintavimas, ilgaamžiškumo ir nemirtingumo siekimas, vyrų ir moterų alchemija, lytiniai santykiai, šiuolaikinis „kūno menas“ – tai tie tradicinės ir šiuolaikinės kinų kultūros aspektai bei reiškiniai, kurie ypatingai domino ir tebedomina vakariečius. Nes jie atskleidžia kitokį ir dažnai vakariečiams nepriimtiną (ar egzotišką) žmogaus kūno suvokimą bei praktikas. O nepakankamas jų supratimas pagimdė daugybę įvairių stereotipinių įsitikinimų apie kinų kultūrą. Todėl šiuo paskaitų ciklu siekiama plačiau supažindinti su įvairiomis žmogaus kūno sampratomis bei jų pritaikymu įvairiose kinų kultūros srityse, pradedant kinų medicina, daoistine alchemija, ir baigiant kinų „erotologija“ bei avangardiniu menu. Tokį paskaitų temos pasirinkimą padiktavo įsitikinimas, jog žmogaus kūnas gali būti laikomas vienu iš svarbiausių raktų, padedančių suvokti kinų kultūros savitumą. Tad paskaitose bus bandoma atsakyti ir į bendresnius daugelį dominančius klausimus apie kinų kultūrą – pavyzdžiui, kas sieja kinų mediciną ir daoistų alchemiją? Ar moterų pėdų bintavimas reiškė jų pažeminimą? Ar tikrai lytiniai santykiai yra neatsiejama daoizmo alchemijos dalis? Kodėl tradiciniame kinų mene moterys vaizduojamos „užmaskuotais“ kūnais, ir kam reikalingas toks maskavimas? Kodėl kinų mene buvo vengiama apnuoginto kūno vaizdavimo, ir kokią vietą jame užėmė „pavasario paveikslėlių“ (erotinis) menas? Kodėl homoseksualūs santykiai imperinėje Kinijoje nebuvo taip smerkiami, kaip Vakarų kultūroje? Kokią žinią siunčia kinų menininkai avangardistai savuoju „kūno menu“, kuris daugelį šokiruoja savo smurtiškumu?

Numatomas 8 paskaitų ciklas. Paskaitos vyks kas antrą ketvirtadienį VU Konfucijaus institute, Didžiojoje Konfucijaus auditorijoje, nuo 18 val.

Pirma paskaita numatoma spalio 26 d. Jos tema – „Žmogaus kūnas daoizme“. Bus aptariamos įvairios žmogaus kūno sampratos ir svarbiausių jo sričių lokacijos, kurios pasitelkiamos daoizmo alchemijoje.

Reikalinga išankstinė registracija.

Nuoroda internete: http://www.konfucijus.oc.vu.lt/Renginiai/PASKAITU-CIKLAS-ZMOGAUS-KUNAS-KINU-KULTUROJE/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top