Azijos studijos Lietuvoje

Paskaita „Kinų teptuko menas ir kultūra“ Vilniuje

Data ir laikas: 2017-03-14 18:00 - 2017-03-14 19:30

Renginio vieta: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus (Arsenalo g. 3A, Vilnius)

Kovo 14 d. 18 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius) Doc. Dr. Loreta Poškaitė skaitys paskaitą „KINŲ TEPTUKO MENAS IR KULTŪRA“.

Pirmoje paskaitos dalyje bus kalbama apie kinų kaligrafijos vietą tradicinėje ir šiuolaikinėje Kinijos kultūroje, jos meninės išraiškos ypatumus ir vertinimo kriterijus. Bus siekiama atsakyti į klausimus, kuo kaligrafija skiriasi nuo paprasto rašymo ir kodėl ji negali būti tapatinama su abstrakčiuoju menu, nors būtent taip ją dažnai traktavo vakariečiai; kuo kaligrafija skiriasi nuo tapybos, nors šie du menai laikomi giminingais ir turinčiais bendras šaknis; kaip kaligrafija pasitelkiama kinų politikoje. Taip pat bus aptariami svarbiausi kaligrafijos stiliai, kurie gyvuoja iki šiol ir yra išradingai transformuojami šiuolaikiniame kinų mene. Antroje paskaitos dalyje plačiau aptariami kinų tapybos žanrai, ypač žmonių figūrų-portreto ir peizažo tapyba. Bus siekiama parodyti, kodėl pirmasis iš jų buvo beveik ignoruojamas, o antrasis susilaukė išskirtinio dėmesio Vakaruose.

Ši paskaita yra nemokamų renginių ciklo KINŲ MENO TRADICIJOS dalis – organizuojamo Vilniaus universiteto Konfucijaus institutui bendradarbiaujant su Taikomosios dailės ir dizaino muziejumi. Renginys skirtas parodai „Šilko kelias. Senoji Kinijos dailė“.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/1150640268396187/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top