Azijos studijos Lietuvoje

Neprilygstamas japonų meistriškumas

Data ir laikas: 2021-10-25 15:00 - 2021-12-23 17:00

Renginio vieta: Prano Domšaičio galerija, Liepų g. 33, Klaipėda

Nuo 2017 – ųjų metų įvairiuose pasaulio miestuose Japonijos fondo eksponuojama paroda iš Slovėnijos pasiekė ir Klaipėdą.

Ši išskirtinė paroda supažindina su darnia 38-ių kūrinių kolekcija, sudaryta iš įvairių skirtingo žanro darbų, kurių kiekvienas atspindi pažangias japonų technologijas, išradingas saviraiškas ir idėjas, o žiūrovus nustebina aukšto lygio meistryste. Parodoje pristatomi tiek įmantrūs Meidži laikotarpio (1868 – 1912 m., kada šalis atsivėrė Pasauliui) meno kūriniai, turėję įtakos rytietiškoms madoms Europoje, tiek daugybė šiuolaikinių nepaprasto meistriškumo pavyzdžių, nuo keramikos, tekstilės, grafikos, fotografijos darbų iki žaislinių figūrėlių bei itin tikroviškai atrodančių netikrų patiekalų maketų. Parodoje lankytojai turės galimybę susipažinti su kiekvieno dirbinio kūrimo technika ir įvertinti šią Japonijos kūrybinės kultūros pusę, išaukštinančią meistriškumą ir demonstruojančią kruopštumą ir atsidavimą gamybos procesams.

Meidži laikotarpį iliustruoja Satsuma keramikos, dekoravimo laku makie, metalo dirbiniai ir tekstilė. Šiuolaikinį meną pristato autoriai-menininkai: Satoshi Araki, Naoki Honjo, Takahiro Iwasaki, Takeshi Kitamura, Akira Yamaguchi, Naoki Nishiwaki ir kt.

Parodos kuratorius – prof. Judži Jamašita (Tokijas).

Parodos organizatoriai: Japonijos fondas, Japonijos ambasada Lietuvoje, Lietuvos nacionalinis dailės muziejus.
Partneris: AD REM Group

Japonijos fondas įkurtas 1972 m., jo tikslas – per kultūrinius mainus puoselėti tarptautinius ryšius. Šis fondas padeda organizuoti įvairius projektus trijose pagrindinėse veiklos srityse: meno bei kultūros ir intelektinius mainus, japonų kalbos mokymą užsienyje bei japonistikos studijas.

Kaip vieną iš tokių veiklų fondas nuolat organizuoja po pasaulį keliaujančias parodas, kurias sudaro meno kūriniai iš fondo kolekcijos. Šių parodų turinys įvairus – nuo tradicinių amatų, paveikslų, fotografijų iki architektūros, dizaino ir pan. Paprastai vienu metu po pasaulį keliauja apie 20 tokių parodų, kasmet vykstančių 100 miestų.

Paroda veiks iki 2021 m. gruodžio 23 d.

Primename, kad parodos atidaryme dalyvauti gali asmenys turintys galimybių pasą.
Dėvėti kaukę privaloma.

Galerijos ekspozicijas ir parodas lankyti galima be galimybių paso.
Dėvėti kaukę galerijoje privaloma.

Daugiau apie Japonijos fondo parodą „Neprilygstamas japonų meistriškumas“ : https://www.lndm.lt/japonijos-fondo-paroda…/

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/242802797826852

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top