Azijos studijos Lietuvoje

Moteris Vidurio Rytuose: tarp islamo šeimos teisės ir musulmoniškų kultūrų

Data ir laikas: 2021-02-04 18:30 - 2021-02-04 20:30

Renginio vieta: Internete

Moteris islame ir moteris musulmonų kraštuose, kokia ji, koks jos gyvenimas? Rūpi suprasti, jau vien todėl, kad iš išsilavinusio žmogaus tikimasi diskutuoti ne tik apie savo parapiją, o suprasti visą pasaulį. Vis tik Vidurio Rytai toli, o keliaujant – sunkiai išskaitomi. Informacijos daug, bet ji kaip nepilna dėlionė.

Paskaitoje pirmiausia apžvelgsime formalią islamo šeimos teisę. Ji susilaukia daug kritikos, tačiau tai – sena tradicija ir negalima manyti, kad ji neturi savo išgrynintos logikos ir negina teisingumo ir lygybės principų, kurie yra centriniai abraomiškose religijose. Taip pat paskaitoje kalbėsim apie tai, kaip ši islamo teisė praktikuojama, t.y. apie musulmonių moterų realybę, jų buitį, aprangą, savirealizacijos galimybes. Lektorė paskaitos metu dalinsis ne tik savo akademinių studijų žiniomis, tačiau ir gyvenimo Irane patirtimis.

Dr. Ieva Koreivaitė yra įgijusi etnologijos bakalauro laipsnį Vilniaus universiteto Orientalistikos centre. Specializacija – arabistika, islamo ir Irano studijos. Turi fundamentalių žinių apie Vidurio Rytų istoriją, kultūrą, religiją, filosofiją, meną, moka pasirinkto regiono kalbą (persų k.). 2005 – 2006 m. studijavo Irane bei atliko tyrimus, susijusius su gedėjimo ir kankinystės ritualais ir simbolika. Magistro ir daktaro laipsnius įgijo Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute. Daktaro disertacijos tema “Irano užsienio politikos vertinimas Khumayni teisingumo sampratos perspektyvoje”.

2012-2014 m. stažavosi Teherano universiteto Teisės ir politikos mokslų fakultete bei Kumo Al-Mustafa tarptautiniame universitete (seminarijoje) studijavo islamo teisę bei khumeinistinę teologiją.

Šiuo metu dirba Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto bei Azijos ir transkultūrinių studijų fakulteto lektore; dalyvauja Azijos, Afrikos ir Lotynų Amerikos centro veikloje. Dėstomi kursai yra susiję su islamizmo, radikalizacijos, islamo Europoje bei Vidurio Rytų tarptautinių santykių temomis.

Už akademinio pasaulio ribų Ieva, atsižvelgdama į žmonių interesus, rengia individualias kelionių programas po Iraną. Keliaudama su mažomis keliautojų grupėmis, rengia paskaitų vakarus, tad kelionės tampa kartu ir savotišku išvažiuojamuoju iranistikos ir islamistikos kursu.

KADA? Vasario 4 (ketvirtadienis) 18.30 val.
Kaina – 10 eu (iš vieno prisijungimo, telefono, kompiuterio ir t.t. už tą sumą galite dalyvauti ir visa šeima, ir su draugais).
Vietų skaičius į šį seminarą internetu labai ribotas!
Registracija tel. 8 657 84499.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/424222879020924

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top