Azijos studijos Lietuvoje

Monospektaklis „Tokijo meilės daina – Tokijo olimpinės žaidynės“

Data ir laikas: 2020-10-15 18:00 - 2020-10-15 19:00

Renginio vieta: VDU teatras, K. Donelauičio g. 28

Spalio 15 d. 18 val. Sugiharos savaitėje kviečiame nepraleisti aktorės Šioko Ito monospektaklio „Tokijo meilės daina – Tokijo olimpinės žaidynės“. Tai yra vienintelė japonė menininkė, dalyvaujanti 2020 m. Sugiharos savaitėje, atvykusi į Lietuvą nepaisant apribojimų ir iššūkių. Beje, Japonija šiuo metu geriau nei Europa dorojasi su virusu, ir užsikrėtimo lygis yra ypač žemas.

Tai – trijų dalių kūrinys, susietas su trimis dainomis, vaizduojančiomis moters, traukiniu važiuojančios nuo Hino miestelio iki Tokijo stoties vienos valandos fantazijas.

Pirmoji istorija: Praeitis (daina „Ateitis migloje“, atlikėja Jumi Mucutoja). 1964 m. šešerių metų Harumi Murata pradėjo lankyti pradinę mokyklą. Ji buvo vienintelė nevalingai besišlapinanti mergaitė klasėje, tačiau ją išrinko dalyvauti kosmoso maratone. Antroji istorija: Dabartis („Palei geležinkelį“). Išaiškėja, kad Harumi pirmoji meilė buvo nužudytas korėjiečių šnipo. Trečioji istorija: Ateitis („Kelionės užeiga“). Gyvenimo ratas sukasi, ji išteka, tampa nekenčiamo žmogaus uošviene ir galiausiai pasensta.

Traukinys atvyksta į paskutinę stotį – Tokiją. Harumi suprata, kad…
Japonų aktorė Šioko Ito studijavo Tamos menų universiteto japoniškos tapybos fakultete ir mokėsi iš tokių dėstytojų kaip Matadzo Kajama (japoniško stiliaus tapyba), Saburo Tešigavara (šokis), Moriteru Uešiba (aikido meistras). 1986 m. sukūrė monospektaklį „Ito-Gumi“. 1991-92 m. George Pompidou centre buvo rodomas pirmasis pasirodymas, kuriame Šioko Ito pasitelkė video projekcijas. 2001-2004 m. menininkė dirbo kartu su Pina Bausch. 2013-2018 m. vykdė jungtinį projektą su šokėju Kei Takei. Kartu jie pasirodė 71 šalyje, įskaitant įvairius festivalius bei tarptautinių mainų proginius spektaklius. Šioko Ito remiama „Peach Moon Arts Festival“ rengia spektaklius, kuriuose renkama parama skirta pagalbai po 2011 m. įvykusio Sendajaus žemės drebėjimo ir cunamio. Menininkė sukūrė eilę teatro pasirodymų pasitelkusi tapybą, video, japoniškus muzikos instrumentus ir šokį. Originalūs Šioko Ito scenarijai, kuriuose susilieja klasikinis japoniškas pasakojimo žanras rakugo ir moderni manga, yra vertinami visame pasaulyje.

Organizuoja Kauno-Japonijos draugystės asociacija ir Azijos studijų centras.

Renginys nemokamas. Privaloma išankstinė registracija:  https://forms.gle/udyuLHVQevec2WRw5

Renginio lankytojai bus prašomi laikytis visų saugos reikalavimų susijusių su tuo metu galiojančiais COVID-19 pandemijos reikalavimais.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/784951832073961

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top