Azijos studijos Lietuvoje

Mistinė sufijų muzika ir solo meditacija iš Irano

Data ir laikas: 2019-12-12 18:00 - 2019-12-12 20:00

Renginio vieta: GAJA namai, Savanorių pr. 130A, Kaunas

Mūsų laukia unikalus prie sufijų kelio prisilietusio iraniečio Hamidreza Rahbaralam koncertas!

Širaze, Irano pietvakariuose, gimęs Hamidreza pradėjo groti nuo 14 metų amžiaus ir virtuoziškai įvaldė populiariausius persų instrumentus – dafą, sitarą, tombaką, tarą, taip pat baglamą ir kitus. Privačioje muzikos mokykloje besimokęs Hamidreza dabar pats turi studentų, gimtajame Širaze kas mėnesį rengė mokomąsias repeticijas („workšopus“) ir surengė šimtus koncertų įvairiose pasaulio šalyse – Turkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Anglijoje, Nyderlanduose, Ispanijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Belgijoje, Ukrainoje, Estijoje, Latvijoje.

Jis groja ne tik Irano klasiką ir folklorą, bet ir mistinę sufijų muziką. „Sufizmas – viena iš mano gyvenimo dalių“, – prisipažįsta iranietis, dažnai koncertuojantis su latvių grupe „Dagamba“. Apsigyvenęs kaimyninėje mūsų „braliukų“ šalyje jis šios šalies sufijų centre surengė unikalios mistinės sufijų muzikos koncertą.

Solo koncertuosiantis Hamidreza mus panardins į unikalią muzikinę meditaciją – jis gros sufijų muziką, o jo įrankiais taps dafas ir setaras. „Dafas tarsi žadintuvas mūsų kūną ir sielą prikelia iš miego Kūrėjo Meilei. Tai – tarsi durys, į kurias beldžiasi sufijai, prašydami Kūrėjo Meilės. O juk negali žinoti, kada ir kaip Kūrėjas atvers duris, – šypsosi Kaune solo grosiantis iranietis Hamidreza Rahbaralam. – Tad laukiami visi, kurie nori pabusti ir patirti kažką naujo.“

Muzikinė sufijų solo meditacija su pertrauka truks apie pustrečios valandos. Šįkart išgirsime Daffą, setarą, damamą. Per pertrauką vaišinsimės arbata ir saldumynais.

Padėka už mistinę muzikinę sufijų kelionę iš Irano 25 eu (apsilankius dviem, trim ir t.t. – po 20).

KADA? Renginio pradžia gruodžio 12 d. (ketvirtadienis), 18 val.
KUR? GAJA namai (Savanorių pr. 130А): važiuojant Vilniaus kryptimi pirmas posūkis į kiemą prie Laisvalaikio namai „Nautilus“ (buvęs „Los Patrankos“).
Būtina registracija tik telefonu: 8-657-84499.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/2493019750817973/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top