Azijos studijos Lietuvoje

L. Plotkino paroda „Amžinybės nostalgija. Indijos subkontinento istorija, religija ir mitai“

Data ir laikas: 2019-03-28 12:00 - 2019-05-19 17:00

Renginio vieta: Tolerancijos centras ir Samuelio Bako muziejus, Naugarduko g. 10/2, Vilnius

Iš Lietuvos kilusio ir JAV užaugusio menininko paroda „Amžinybės nostalgija. Indijos subkontinento istorija, religija ir mitai“ leidžia kartu keliauti po Indiją ir stebėti, žavėtis bei suprasti mūsų pasaulio įvairialypiškumą. Fotografijose pristatoma Indijos religinio gyvenimo įvairovė, plėtojama tolerancijos tematika. Fotografo nuomone, būtent Indija galėtų būti religijų sugyvenimo pavyzdžiu daugybei kitų pasaulio šalių, kenčiančių nuo prievartos ir neapykantos, kilusių iš susiskaidymo. L. Plotkino fotografijos puošė „National Geographic“, „National Geographic Traveler“, „The Guardian“, „The Economist“ leidinius.

Fotografas Leonidas Plotkinas gimė Vilniuje 1972 m., augo Jungtinėse Amerikos Valstijose. Teisininko išsilavinimą turintis ir Niujorką savo namais laikantis L. Plotkinas nuo 2007 m. dirba laisvai samdomu fotografu ir didžiąją dalį laiko praleidžia tolimiausiuose žemės kampeliuose, ieškodamas senųjų civilizacijų paliktų ženklų Europoje, Azijoje, Afrikoje ar Pietų Amerikoje, gilindamasis į aplankytų kraštų istoriją, mitologiją ir religiją.

L. Plotkinui buvo vos keleri metai, kai kartu su savo mama ir tėčiu žydu emigravo į Jungtines Amerikos Valstijas. Jis augo klausydamasis mamos ir senelių pasakojimų apie gimtąjį miestą. Vilnius tapo pasakojimų ir vaizdų miestu, į kurį galima grįžti pavarčius senus šeimos albumus.

Tikėtina, kad nuolatinės kelionės fotografijų pasauliu, įkvėpė ir vėlesnį poreikį leistis į atokiausius žemės kampelius, sudarant savo vaizdų žemėlapius. Jau suaugęs L. Plotkinas grįžo į Vilnių kartu su mama ir užmezgė naują ir stiprų ryšį su gimtuoju miestu.

Paroda veiks iki 2019 m. gegužės 19 d.

Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus informacija

Nuoroda internete: https://muziejai.lt/Tarnybos/Renginys.lt.asp?kodas=19310

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top