Azijos studijos Lietuvoje

Data ir laikas: 2019-01-19 - 2019-03-13

Renginio vieta: Juodšiliai

Trumpas keturių, kurių kiekvienas maždaug 6 valandų trukmės, užsiėmimų kursas, skirtas tiems, kas jau bent kažkiek pabandė susidurti su bonsų kultūra, bet nėra patenkintas gautais rezultatais.

Pirmiausia aptarsime bonsų aplinką. Ko reikia, norint užsiimti šia kultūra (vieta, įrankiai, priemonės, substratai ir pan.), kaip susikurti savo bonsų sodą ar kolekciją. Viską galima bus pamatyti savo akimis, įvertinti kiekvieną įrankį, pabandant kaip jis veikia, sumaišyti substratą savomis rankomis, pajusti jo struktūrą. Pagvildensim gana aktualų klausimą – kur ir kaip visa tai įsigyti, kad neišeiti ubagais. Ir jei liks laiko, pradėsim teoriškai gilintis į požeminės bonso dalies formavimą, sodinimą, persodinimą ir šaknų priežiūrą.

Toliau, greičiausiai jau antro užsiėmimo metu, pereisim prie paties persodinimo. Pažiūrėsime, kaip tai vyksta ir pabandysime patys. Nors praktikai skirti medeliai nedideli, tačiau išnarpliot jų šaknis bus reikalų. Patys susimaišysime substratą, patys pasodinsime.

Kiti du užsiėmimai – antžeminės dalies formavimas ir priežiūra. Teorija, gana greitai pereinanti į praktiką. Pradžioje pasižiūrėsime antžeminės dalies formavimą, palaipsniui pasijungdami į vielavimo procesą. Dviejų užsiėmimų metu bus visko: jaunų sėjinukų pradinis formavimas, poaugių medelių formavimas, negyvos medienos apdorojimas ir priežiūra. Genėjimo ir vielavimo technikos, mechaninis ir cheminis apdorojimas – trumpai apie viską ir viskas praktiškai.

Didžiąją užsiėmimų laiko dalį teks praleisti vėsiose patalpose, +2-8ºC temperatūroje, todėl būtina pasirūpinti atitinkama apranga ir avalyne.

Preliminarios kursų datos: 2019 sausio 19, vasario 9 ir 23, kovo 13. Pasibaigus kursams – savojo medžio paieškos gamtoje ar prekybos augalais aikštelėje.

Kursų kaina 200 Eur, registracija elektroniniu paštu mokymai@bonsaivilnius.lt (būtina nurodyti savo kontaktinius duomenis ir kursų pavadinimą), telefonas pasiteirauti +370 647 04321.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/678698402525787/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top