Azijos studijos Lietuvoje

Knygos ir fotografijų parodos apie Indiją pristatymai

Data ir laikas: 2012-06-14 14:00
Renginio vieta: Užsienio reikalų ministerija, Gedimino salė (J. Tumo-Vaižganto g. 2)

Maloniai kviečiame į Dianos Mickevičienės knygos „Visos mano Indijos“ pristatymą ir Lino Mickevičiaus fotografijų parodos „Indija. Daug spalvingų gyvenimų“ atidarymą, kurie vyks 2012 m. birželio 14 d. 14 val. Užsienio reikalų ministerijoje, Gedimino salėje (J. Tumo-Vaižganto g. 2).

Renginys skirtas Lietuvos ir Indijos diplomatinių santykių užmezgimo 20-čiui paminėti. Sveikinimo žodį tars užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė Liauškienė. Renginio metu patirtimi ir įspūdžiais dalinsis knygos ir parodos autoriai.

Dianos Mickevičienės knyga „VISOS MANO INDIJOS“ buvo parašyta dar prieš autorės išvykimą į Indiją dirbti Lietuvos ambasadoje Delyje, išleista 2011 m. pabaigoje. Knyga remiasi 1998-1999 m. studijų Indijoje dienoraščiu, į kurio chronologišką pasakojimą nuolat įsiterpia indologiniai komentarai, plačiau pristatantys dienoraštyje minimus reiškinius ar vietas, taip pat ir Indijoje vykstančius ekonominius ir kultūrinius pokyčius. Knyga ne tik apibendrina studentišką, kelioninę Indijos patirtį ir ilgametes akademines Indijos studijas, bet yra ir autorės bandymas suprasti kultūrą, kurią vieni myli, kiti – nemėgsta, kuri pilna prieštaravimų ir apaugusi stereotipais „dvasinga“, „varginga“, „tolima“, „artima“. Taip pat ir bandymas tai perteikti lietuviškame kontekste suprantamomis kategorijomis, paneigti mitus ir atsakyti į dažniausiai girdimus klausimus apie Indiją. 

Lino Mickevičiaus fotografijų paroda „INDIJA. DAUG SPALVINGŲ GYVENIMŲ“ – pirmasis bandymas nuotraukomis perteikti mažą dalelę to ką, pavyko patirti keliaujant po Indiją nuo pirmosios kelionės 2007 metais iki šių dienų gyvenimo Delyje. Spalvos bei kiti stiprūs pojūčiai užgriūna atvykusį į šią šalį nuo pirmų akimirkų. Ryškiaspalviai moterų apdarai, vyrų turbanai, sultingi vaisiai, neregėti gardumynai, didinga architektūra, nosį kutenantys kvapai susipina su nenutrūkstančiu gatvės šurmuliu ir iš karto įtraukia į Indijos gyvenimo ritmą. Fotografijose įamžintos žmonių gyvenimo akimirkos, šventos vietos, ramybe dvelkiantys religiniai ritualai, didingos praeities ženklai, kurie išliko iki šių dienų, žmogaus ir gamtos draugystė, kasdieniniai rūpesčiai ir žmonių džiaugsmai nuošaliuose Himalajų kaimeliuose, pilka kasdienybė ir visomis vaivorykštės spalvomis pasipuošę kalnai saulei tekant.

Dauguma Dianos knygos iliustracijų – tai Lino nuotraukos, todėl šie du renginiai viename labai organiškai papildo vienas kitą, nes kalbėti apie Indiją be vaizdų – neįmanoma.

Apie savo dalyvavimą renginyje prašome informuoti el. paštu justina.razumaite@urm.lt arba tel. 236 2967

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top