Azijos studijos Lietuvoje

Klasikinio Indijos meno festivalis „SurSadhana 2019“

Data ir laikas: 2019-11-07 18:00 - 2019-11-09 20:00

Renginio vieta: Kultūros centras Žvejų rūmai, Taikor pr. 70, Klaipėda; VU Teatro salė, Universiteto g. 3, Vilnius

Šį lapkritį klasikinio Indijos meno festivalis “Sursadhana” tradiciškai kviečia praskaidrinti rudeniškas nuotaikas ir pasinerti į slėpiningą Indijos garsų ir judesių pasaulį. Šiais metais festivalio scenoje susitiks ir susipins meistrystė ir tradicija, naujų formų paieška ir kultūras siejanti kūrybinė raiška.

Festivalį atidarys sceninis projektas “LauMes”, vienoje scenoje apjungiantis Indijos klasikinę ir Lietuvos šiuolaikinę muziką, vokalines ir ritmines improvizacijas, skirtingas indų šokio tradicijas. Šis daugiasluoksnis šokio ir muzikos veiksmas pasakoja moterų istorijas: kasdienes ir paprastas, globalias ir keičiančias pasaulio įvykius. Jų painūs ir nenuspėjami likimai yra kupini meilės ir neapykantos, gimimo ir griovimo, tarsi išausti LauMės juostoje.

Projekto idėja: Kristina Luna
Muzikinė kompozicija ir atlikimas:
Giedrė Pauliukevičiūtė
Solange Arzu
Anatolijus Lomonosovas
Styginių kvartetas Collegium (specialiai projektui paruoštas įrašas): Ilona Klusaitė – pirmas smuikas, Dalia Aleksandravičienė – antras smuikas, Renata Surkienė – altas, Genarė Kaminskaitė– violončelė
Balraj Singh – tabla
Anatolijus Lomonosovas – sitaras
Tomas Drunga – tabla
Choreografija ir šokis:
Kristina Luna
Irina Kušelevič
Natya Devi šokio teatras – Jolanta Spangevičiūtė, Rusnė Šidlauskaitė, Jovita Ambrazaitytė, Julia Kanstovič
Rajyashree Ramesh šokio akademija – Justina Lizaitienė, Neringa Raudytė
Tekstas: Aleksandra
Vaizdo projekcija: Recream Life

Žiūrovus pradžiugins ir tradicinė klasikinio pietų Indijos šokio Bharatanatyam kompozicija “Idadu Padam – Šyvos šokis”, atliekama Rajyashree Ramesh akademijos šokėjų.

Šių metų festivalio muzikinė dalis taip pasirengusi nustebinti klausytojus tarpkultūriniais susipynimais. Folklorinė stilizacija “Saulė sodą sodina” tarpusavyje sujungs dvejas muzikines tradicijas: lietuviškąją ir indiškąją.

Indų muzikos atlikėjai: Anatolijus Lomonosovas – sitaras,Tomas Drunga – tabla, Jūratė Adlytė – tampura
Lietuvių muzikos atlikėjai: „Šalavija“ – Eglė Česnakavičiūtė, Rūta Vyšniauskienė, Greta Gražulytė ir Greta Andriuškaitė; Agota Zdanavičiūtė – kanklės

Muzikinės dalies kulminacija – pagrindinis festivalio svečias – Matyas Wolter (Vokietija). Matyas yra profesionalus, sitaro ir surbaharo instrumentus įvaldęs, muzikantas. Su klasikine indų muzika jis susipažino, studijuodamas muzikologiją Berlyne. Išgirdęs klasikinę raga muziką, jis įsitraukė ir pradėjo studijuoti pas žymų sitaro maestro Subroto Roy Chowdhury (Senyia Gharana) Kalkutoje. Vėliau pratęsė studijas su sarodo meistru – Irfan Khan (Shajahanpur-Lucknow tradicija). Muzikantas koncertavo prestižiniuose indų muzikos ir džiazo festivaliuose visame pasaulyje: Dover Lane Music Conference Kalkutoje, Sitaro festivalyje Peterburge, Glastonbury festivalyje Didžiojoje Britanijoje, Leverkusener Jazztage festivalyje Vokietijoje ir etc. Jo bendradarbiavimas su žymiu pasaulinės ir džiazo muzikos projektu “Pulsar Trio” pelnė Matyas ir jo instrumentui pasaulinį pripažinimą. Matyas yra išleidęs eilę sėkmingų klasikinės raga muzikos ir su „Pulsar Trio“ sukurtų albumų ir nuolat bendradarbiauja su įvairiais muzikiniais projektais ir kuria muziką kino filmams. (www.matyasitar.de, www.pulsartrio.de )

Surbaharui šių metų festivalyje akomponuos tablos ir pakhawaj perkusijos maestro Sanjib Kumar Pal (Indija). Muzikantas yra gerai žinomas Indijoje dėl labai švaraus ir subalansuoto akomponimento vokalinei ir instrumentinei muzikai. Sanjib perkusija groja jau nuo septynerių metų pas žymius mokytojus, tokius kaip Sunil Kammakan, Hridoy Biswas ir legendinį atlikėją Pandit Shankar Gosh, kuris ir padrąsino mokinį imtis solinio perkusijos grojimo.

Daugiau informacijos – www.sursadhana.lt

Bilietus galite įsigyti tiketa.lt.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/870802136636058/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top