Azijos studijos Lietuvoje

Kinų tradicinės muzikos koncertas Kaune

Data ir laikas: 2013-11-20 18:00 - 2013-11-20 20:30

Renginio vieta: VDU Didžioji salė, S. Daukanto 28, Kaunas

Azijos studijų centras kartu su Konfucijaus Institutu kviečia visus puikiai praleisti darganoto lapkričio vakarą, nes į Lietuvą atvyksta ir publikos dėmesio laukia penkių tradicinės muzikos atlikėjų trupė iš Kinijos. Renginys vyks lapkričio 20 d., trečiadienį VDU Didžiojoje salėje (S. Daukanto 28, Kaunas).

Grodami tradiciniais muzikos instrumentais (pipa, guqin, cimbolais ir kinišku smuiku erhu) Liu Xiaojing, Zhao Xiaoxia, Song Bing, Zhang Guoliang ir Liu Ziqi sukuria puikią atmosferą bei leidžia tiesiogiai susipažinti su kerinčiais kiniškų kompozicijų bei instrumentų garsais. Prie trupės taip pat prisijungs ir pianistas bei aranžuočių autorius Liu Chang.

Visi atlikėjai šiuo metu yra ir dėstytojai muzikos akademijose, yra savo instrumentų virtuozai bei daugelio nominacijų laureatai, todėl reginys bus nepakartojamas.

Kuo ypatingi instrumentai, kuriuos išvysite koncerte? Jie visi yra styginiai, tačiau skiriasi grojimo technika. Pipos, keturstygio liutnios analogo, garsai išgaunami stygas timpčiojant. Guqin yra laikomas seniausiu ir labiausiai gerbiamu instrumentu, netgi siejamas su Konfucijumi. Juo grojama kaip ir pipa, tačiau guqin tradiciškai turi septynias stygas ir visiškai kitokią išvaizdą – pailgą ir siaurą, o garsai dažniausiai žemo tembro. Panašus yra ir guzheng – pailgas ir siauras, tačiau turi 18-21 stygą. Yangqin (cimbolų) garsai išgaunami stygas liečiant specialiomis lazdelėmis, o pats instrumentas atrodo kaip trapecijos formos dėžė. Erhu – dvistygis kiniškas smuikas, vienas populiariausių tradicinių instrumentų, naudojamų ne tik tradicinės, bet ir šiuolaikinės muzikos atlikime (jo garsus galima išgirsti netgi grupės Coldplay repertuare). Visi šie instrumentai profesionalų rankose puikiai atsiskleidžia, nepalikdami abejingų.
Renginys nemokamas.
Koncerto programa

Partneriai ir rėmėjai:

Konfucijaus institutas Vilniuje

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top