Azijos studijos Lietuvoje

Kinų menas: tarp praeities ir dabarties, Kinijos ir Vakarų

Data ir laikas: 2019-11-06 18:30 - 2020-02-19 20:20

Renginio vieta: VU Konfucijaus institutas, M. K. Čiurlionio g. 21, Vilnius

VU Konfucijaus institutas, kaip ir kiekvieną rudenį, kviečia į viešų paskaitų ciklą „Kinų menas: tarp praeities ir dabarties, Kinijos ir Vakarų“, kuriame doc. Loreta Poškaitė atskleis pagrindinius kinų meno skirtumus nuo Vakarų meno tradicijų ir kartu bandysime
atsakyti į klausimus:
Kaip įvairiuose kinų menuose pasireiškia erdvės ir laiko suvokimo savitumas?
Kodėl kinų meno istorija negali būti periodizuojama pagal Vakarų meno istorijos modelį?
Koks buvo ir kaip keitėsi kinų menų santykis su tradicija ir Vakarų menu?
Kokią įtaką kinų menams turėjo politika ir filosofija?

Kinų menas tapo viena svarbiausių sričių, kuri jau nuo XVIII a. domino vakariečius ir ilgainiui prisidėjo prie Kinijos įvaizdžio romantizavimo bei idealizavimo Vakaruose. O šiandien jis yra vienas paklausiausių pasaulinėje meno rinkoje.

Todėl šio paskaitų ciklo tikslas – pristatyti įvairius geriausiai Kinijos kultūros savitumą atstovaujančius menus iš įvairių perspektyvų ir parodyti istorinę jų raidą, o taip pat socialinį, politinį bei filosofinį kontekstą.

Numatomas 8 paskaitų ciklas. Pirmoji paskaita lapkričio 6 d., kurios tema – „Kinų meno ypatumai ir jo recepcija Vakaruose“. Paskaitoje bus aptariama kinų meno žanrinio skirstymo ypatumai ir svarbiausi juos įtakoję veiksniai, kinų požiūris į meną nuo seniausių laikų iki šių dienų, kinų meno istorijos periodizavimo problemos.

Paskaitos vyks trečiadieniais, 18:30 val., VU Konfucijaus institute, M. K. Čiurlionio g. 21, II pastate (VU Geomokslų instituto kiemelyje), Didžiojoje Konfucijaus auditorijoje. Įėjimas laisvas.

Daugiau informacijos info@ki.vu.lt

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/424799405086734/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top