Azijos studijos Lietuvoje

Kinas Kirtimuose: „Oulayos vestuvės“

Data ir laikas: 2020-01-07 19:30 - 2020-01-07 21:00

Renginio vieta: Kirtimų kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius

2020 metais Kirtimuose tęsiame filmų apie muziką ir su muzika peržiūras. Muzika kaip veikėjas, kaip istorijos vystymosi atspindys ar užuomina, muzikantas kaip pasakotojas ar aktorius. Šį kartą kviečiame į filmo „Oulaya’s Wedding“ peržiūrą.

„Oulaya’s Wedding“ – impresionistinis pasakojimas apie meilę, lyčių vaidmenis islame ir ekstatišką Sacharos dykumos muziką, vedantis per legendine tapusios šeimos Desert blues grupės Group Doueh pasiruošimą ekstravagantiškoms savo vyriausios dukros vestuvėms.

Grupė į vestuves pakvietė nenuilstamai egzotiškus garsus tyrinėjančios įrašų kompanijos SUBLIME FREQUENCIES komandą ir suteikė precedento neturinčią prieigą įrašyti Oulaya’os vestuvių organizavimo procesą, šventę ir nuostabius garsus. Rezultatas – šilumos, humoro ir vienijančios, bendruomenę buriančios muzikos kupinas filmas.

„Oulayos vestuvės“ – intymus muzikantų šeimos ir jų plataus draugų rato portretas, vaizduojantis savaitę trunkančių sahraoui kultūros vestuvių verpetą, pristatantis nuoširdžius ir tiesmukus šeimininkų, svečių ir muzikantų pasakojimus apie meną ir tapatumą.

Filmas keliavo per įvairius JAV kino festivalius, buvo pristatytas Pitchfork, Vice, rodomas Niujorko The New School, taip pat ir J. Meko įkurtame Anthology Film Archives ir kt.

Režisierius – Hisham Mayet, Cyrus Moussavi, Brittany Nugent
2017 m. Dahla, Vakarų Sachara, 60 min.
Dialogai – arabų k.
Subtitrai – anglų k.

Renginys nemokamas
Renginio partneris: Gera Muzika Gyvai
Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/3114401735240885/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top