Azijos studijos Lietuvoje

Data ir laikas: 2018-03-12 17:00 - 2018-03-12 18:30

Renginio vieta: Vytauto Didžiojo universiteto Teatro salė (S. Daukanto g. 27, Kaunas)

Iš karto pasibaigus VDU Azijos savaitė kviečiame į spalvingą japoniškų kimono pasaulį, kurį Kaune atskleis dizaineris ir stilistas Nobuaki Tomita. Renginio metu svečias papasakos apie šio tradicinio rūbo istoriją ir įvairovę, pademonstruos audinių ir drabužių grožį. Keletas žiūrovų turės galimybę patys pasimatuoti šį be galo brangų rūbą, kurio menas buvo išgrynintas per šimtmečių tradicijas.

Kimono dizaineris Nobuaki Tomita gimė 1963 m. Kioto mieste. Savo karjerą pradėjo Kioto Muromači kimono didmeninės prekybos įmonėje, kurioje mokėsi kimono prekybos. Būdamas 27-erių įkūrė savo įmonę „Kyokaori“ (www.kyokaori.com).
Šiuo metu aktyviai užsiima kimono dizaino ir stilisto veikla ne vien tik Japonijoje, bet ir užsienyje. Bendradarbiaudamas su ambasadomis ir Japonijos nacionaline turizmo organizacija JNTO, dizaineris savo kurtus kimono kūrinius ir kimono kultūrą daugybę kartų pristatė įvairiose šalyse: JAV, Monake, Kinijoje, Italijoje, Vokietijoje, Malaizijoje, Rumunijoje ir kt.
N. Tomita aplankė daugiau nei 60 universitetų pasaulyje skaitydamas paskaitas apie Japonijos kultūrą. Daugybei teatro ir televizijos aktorių kuria savo dizaino kimono ir kostiumus, jo kūriniai dažnai pasirodo ir žurnaluose. Viename iš jų Nobuaki Tomita buvo išrinktas vienu iš 4 geriausių kimono profesionalų Japonijoje.

Renginį kauniečiams ir miesto svečiams dovanoja Japonijos ambasada Lietuvoje. Renginys nemokamas. Svečio pasakojimas bus verčiamas į lietuvių kalbą.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/786250614900303/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top