Azijos studijos Lietuvoje

Kelionė Indijos klasikinės muzikos pasaulio spalvomis

Data ir laikas: 2018-01-25 19:30 - 2018-01-25 21:00

Renginio vieta: Balti drambliai, Vilniaus g. 41, Kaunas

Atėjo žiema, o mes kviečiame Jus į Indiją. Nuostabus atpalaiduojantis koncertas, kur grojama senoji Indijos muzika. Yra legendų, kad senovės muzikantai šios muzikos pagalba galėdavo prišaukti lietų, uždegti ugnį, bendrauti su gyvūnais. Pabūsime su tokiu stebuklu ir mes visi.

Pagrindinė indiškos muzikos kompozicija ir melodinis modelis vadinamas rāga. Seniausias Indijos klasikinės muzikos žanras – „dhrupad“ senovėje buvo atliekamas šventyklose ir rūmuose. Šio žanro muzikoje naudojamas grynų tonų derinimas sukuria ryškias, organiškas ir harmonizuojančias nuotaikų spalvas bei turi stiprų raminantį poveikį. Kiekviena rāga siekiama perteikti skirtingas paros ir netgi metų laiko būsenas.

Senoji Indijos klasikinė muzika yra dėstoma ne tik Indijos bet ir Europos, JAV bei Japonijos universitetuose. Vakariečiai muzikantai profesionalai studijuoja ir labai vertina šiaurės Indijos klasikinę muziką dėl neribotų muzikinės raiškos galimybių tiek emociniu tiek techniniu atžvilgiu.

Mūsų kuriama muzikinė kelionė leis jums pajusti tą subtilią nuotaikų ir vibracijų kaitą keliaujant šio muzikinio žanro spalvomis.

Adomas Šimkūnas – bansuri fleita
Bernardas Janauskas – tabla
Justina Kaminskaitė – tanpura

Renginys nemokamas
Staliukų rezervacija tel.:
+370 650 90469 arba 852620875

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/328043171030172/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top