Azijos studijos Lietuvoje

Kelionė Indijos klasikinės muzikos pasaulio spalvomis

Data ir laikas: 2018-02-18 17:00 - 2018-02-18 18:30

Renginio vieta: Antakalnio 17 - 13 korpusas, Vilnius

Žiemai artėjant prie pabaigos, kviečiame Jus į nuostabų atpalaiduojantį klasikinės muzikos koncertą, kur grojama senoji Indijos klasikinė muzika. Yra legendų, kad senovės muzikantai šios muzikos deka galėdavo prišaukti lietų, uždegti ugnį, bendrauti su gyvūnais. Pabūsime su tokiu stebuklu ir mes visi.

Pagrindinė indiškos muzikos kompozicija ir melodinis modelis vadinamas rāga. Seniausias Indijos klasikinės muzikos žanras – „dhrupad“ senovėje buvo atliekamas šventyklose ir rūmuose. Šio žanro muzikoje naudojamas grynų tonų derinimas sukuria ryškias, organiškas ir harmonizuojančias nuotaikų spalvas bei turi stiprų raminantį poveikį. Kiekviena rāga siekiama perteikti skirtingas paros ir netgi metų laiko būsenas.

Senoji Indijos klasikinė muzika yra akademinė muzika, kuri dėstoma ne tik Indijos bet ir Europos, JAV bei Japonijos universitetuose. Vakariečiai muzikantai profesionalai studijuoja ir labai vertina šiaurės Indijos klasikinę muziką dėl neribotų muzikinės raiškos galimybių tiek emociniu tiek techniniu atžvilgiu.

Mūsų kuriama muzikinė kelionė leis jums pajusti tą subtilią nuotaikų ir vibracijų kaitą keliaujant šio muzikinio žanro spalvomis.

Adomas Šimkūnas – bansuri fleita;
Bernardas Janauskas – tabla;
Justina Kaminskaitė – tanpura.

Parama muzikantams ir renginio vietai: 3eu.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/361103771030643/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top