Azijos studijos Lietuvoje

Kelionė į Persiją: muzikos, kvapų ir poezijos vakaras

Data ir laikas: 2018-03-16 19:00 - 2018-03-16 20:30

Renginio vieta: Jogailos g. 4, Vilnius

Laimės Kiškūnės studija kartu su muzikantais Mohammad Rasouli, Arad Emamgholi ir Omid Samari kviečia į renginį, skirtą patirti MUZIKOS, KVAPŲ bei POEZIJOS dermę.

Persiška lyrika pati savaime pasižymi ritmiškumu bei muzikalumu, o šioje poezijoje apstu kvapiųjų simbolių. Klasikiniai persiški muzikos instrumentai prabyla į klausytoją eilėmis. O ROŽIŲ aromatas, atrodo, yra persmelkęs kiekvieną šios senosios civilizacijos aspektą.

Renginio vakarą trys persiškos kultūros pradai subtiliai liesis, jungsis, pinsis bei virs harmoninga visuma. Visų trijų tėkmė sukurs nematomą, bet įspūdingą, tarsi Šeicho Loftalos mečetė, architektūrą.

VIETA: Laimės Kiškūnės studija (Jogailos g. 4, Vilnius)
LAIKAS: kovo 16 d. 19:00-20:30
REGISTRACIJA: registracija@osmodomus.lt
KAINA: 12 Eur

ATLIKĖJAI:
MOHAMMAD RASOULI (nėjus) – žinomas nėjaus atlikėjas, sulaukęs pripažinimo Vakaruose. Mohammadas groti fleita pradėjo mokytis 1991 metais ir baigė Teherano menų universitetą. Atlikdamas solinius muzikinius pasirodymus su nėjum bei grodamas ansambliuose, dalyvavo įvairiuose koncertuose ir festivaliuose Irane, Lietuvoje, Lenkijoje, Estijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Italijoje ir Japonijoje.

ARAD EMAMGHOLI (dafas) – būdamas 5 metų jau grojo dafu sufijų susirinkimuose. Nuo 1992 metų pradėjo savo muzikinę veiklą. Koncertavo koncertuose ir festivaliuose įvairiose šalyse. Taip pat rengia pamokas bei muzikines dirbtuves norintiems išmokti groti dafu. Dafo garso vibracija yra tokia pati kaip ir širdies, todėl padeda jai išsilaisvinti. Sakoma, kad tas, kuris laiko rankose dafą, laiko savo širdį.

OMID SAMARI (tombakas) – Teherane baigė muzikos akademiją ir dabar koncertuoja kartu su skirtingomis grupėmis grodamas daugiausia tradiciniu iranietišku instrumentu tombaku. Omidas priklauso Irano muzikos bendruomenei pavadinimu „Khane Musighi“ (liet. „Muzikos namai“) bei bendradarbiauja su Teherano koncervatorija, radijo stotimis bei televizija.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/595285374157326/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top