Azijos studijos Lietuvoje

Kavinė fantastiška: japoniškas siaubas

Data ir laikas: 2021-08-26 19:00 - 2021-08-26 20:30

Renginio vieta: Facebook Live

Viešbučio kambaryje randate vaizdajuostę ir daug negalvodami ją peržiūrite. Vaizdai joje keisti, nerišlūs. Po peržiūros kyla keistas nesaugumo jausmas, tačiau nusijuokiate ir numojate į tai ranka. Galbūt būtumėte ir visai pamiršęs tą keistą įvykį, tačiau tada suskamba jūsų telefonas ir šiurpus moters balsas kitame ragelio gale sušnabžda, jog jums liko gyventi vos septynios dienos.

Čia aprašytas filmo „Skambutis“ siužetas, tačiau į jį panašių filmų, paremtų japoniškomis siaubo istorijomis, yra ne vienas ir ne du. Beveik visuose juose sumaištį kelia keršto trokštanti numirėlio dvasia, o jos įtūžis liejasi per kraštus, šluodamas niekuo dėtas aukas.

Kaip gimė japoniškasis siaubo žanras? Kuo jis skiriasi nuo vakarietiškų siaubo istorijų? Už ką mums keršija tos piktosios dvasios? Ir, svarbiausia, kodėl beveik visos japoniškų siaubo istorijų piktadarės dvasios yra moterys?

Apie tai ir dar daugiau šio mėnesio Kavinėje Fantastiškoje jums papasakos ilgametė VDU japonistikos klubo HASHI narė, bei japoniškosios kultūros entuziastė Justina Kapeckaitė.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/659179642150733

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top