Azijos studijos Lietuvoje

Kaune ir Jonavoje – teatralizuoti korėjiečių koncertai

Data ir laikas: 2013-05-25 - 2013-05-27

Renginio vieta: Kaunas, Jonava

Gegužės 25–27 dienomis VDU Azijos studijų centras kviečia dalyvauti Korėjiečių muzikos dienose, kurių metu korėjiečių tradicinės muzikos kolektyvas „Janchimadang“ surengs teatralizuotus koncertinius pasirodymus ir viešą paskaitą-seminarą.

Svečiai iš Pietų Korėjos ne tik pademonstruos egzotiškų muzikos instrumentų galimybes, bet ir surengs muzikos, ritmo ir scenos judesio pasirodymus – muzikos ir teatro sintezės spektaklius, kuriuose susilieja dainos, šokiai, muzika, žaidimai.

Integruodamas vietinį folklorą ir panaudodamas tradicijas, 15 narių kolektyvas „Janchimadang“ improvizuoja, ieško naujų atlikimo būdų, atlikimo meno sąsajų visame pasaulyje. Seulo priemiestyje Incheone susikūręs ansamblis jau daugiau nei du dešimtmečius sėkmingai populiarina Korėjos liaudies muzikavimo ir apeigų tradicijas visame pasaulyje, koncertuoja garsiausiuose pasaulio folkloro festivaliuose Prancūzijoje, Australijoje, Kinijoje, JAV, Suomijoje.

„Neabejojame, kad korėjiečių kolektyvas mums padovanos iš tiesų žavų ir spalvingą reginį. Jau trečius metus iš eilės organizuojame korėjiečių muzikos ir šokio pasirodymus, ir kiekvieną kartą pasisemiame šios unikalios kultūros dinamikos. Ypač džiaugiuosi, kad jauni žmonės, sužavėti Pietų Korėjos kultūros ir ekonomikos augimo, vis dažniau renkasi studijuoti korėjiečių kalbą ir kultūrą Vytauto Didžiojo universitete. Mes vieninteliai Baltijos šalyse sistemingai vystome Korėjos studijas“, – sakė vienas renginio organizatorių, VDU Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas.

„Janchimadang“ pirmąjį pasirodymą surengs „Kauno dienų 2013“ metu – nemokamas koncertas kauniečiams ir miesto svečiams vyks gegužės 25 d., šeštadienį, 20 val. Kauno pilies vidiniame kieme. Kolektyvas koncertuos ir Jonavoje: gegužės 26 d. 17 val. talentingieji korėjiečiai pasirodys Jonavos kultūros centro scenoje. Apsilankymo pabaigoje, gegužės 27-ąją, Rytų kultūros atstovai surengs viešą paskaitą, kurioje pristatys Korėjos liaudies muzikos ypatybes, istoriją, instrumentus. Paskaita „Susitikimas su korėjiečių muzika“ vyks gegužės 27 d. 11 val. „Kauno santakos“ patalpose (Zamenhofo g. 6, I a.).

Nuoroda internete: http://asc.vdu.lt/lt/2013/05/events-of-korean-music/

Partneriai ir rėmėjai:

Koncertus organizuoja VDU Azijos studijų centras ir koncertinė įstaiga „Kauno santaka“.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top