Azijos studijos Lietuvoje

Jidi Majios poezijos rinktinės pristatymas

Data ir laikas: 2020-02-21 15:00 - 2020-02-21 16:00

Renginio vieta: Vilniaus knygų mugė, Laisvės pr. 5, Vilnius

Ne dažnai į lietuvių kalbą verčiama šiuolaikinė užsienio poezija. Tad Yi, arba nasių, tautos, gyvenančios Kinijos pietvakariuose, poeto Jidi Majios (tariame Džidi Madzijos) poezijos rinktinė „Aš snieginis leopardas“ – įvykis Lietuvos literatūros pasaulyje.

Knygos pristatyme Vilniaus knygų mugėje dalyvaus poetas Tomas Venclova, pažinęs Jidi Majią ir parašęs įvadą rinktinei, rinktinės sudarytojas ir vertėjas Dominykas Norkūnas, vertėja Sonata Paliulytė, redaktorius Saulius Repečka. Pokalbį moderuos VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto lektorius Balys Astrauskas.

Renginys vyks vasario 21 d. 15 val. 5.1 salėje. Tai puiki proga praskleisti uždangą nuo tolimos ir mažai pažintos Kinijos literatūros, sužinoti apie nasių tautą ir pažinti Jidi Maijos kūrybą.

APIE RINKTINĘ:
Žymaus šiuolaikinio Kinijos poeto Jidi Majios (Džidi Madzijos) eilėraščių rinktinė – saitas tarp Lietuvos ir vienos iš 55-ių Kinijos tautinių mažumų – kalnuose gyvenančios Yi tautos, arba nasių. Nasių kultūroje išsaugota daug senovinių animistinės pasaulėjautos elementų. Gimimą, santuoką ir mirtį ten iki šiol palydi šamanai, Yi žmonės gerbia kalnų, medžių ir akmenų dvasias ir keturis pasaulio sąrangos elementus – žemę, orą, ugnį ir vandenį. Sniegas nasių kultūroje susijęs su dvasia, kuri įkūnija aukščiausias individo arba šeimos dorybes ir siekius. Grakšti ir šviesi J. Majios poezija perteikia tūkstantmetę nasių išmintį, savitai atliepdama kiekvienos mažos, bet savo identitetą išlaikiusios tautos patirtį.

„Jidi Majia yra įžymus poetas, Yi, arba nasių, tautos, gyvenančios Kinijos pietvakariuose, sūnus. Nasiai sugebėjo išsaugoti savo kalbą ir unikalias tradicijas, praturtinančias žmonijos kultūros paveldą. J. Majios poezijoje Yi mitologija ir poetika, pateikiamos šiuolaikine kalba, sukuria kultūrų amalgamą, kuri skaitytojo sieloje palieka ilgalaikį įspūdį.“ Tomas Venclova

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/864879270636532/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top