Azijos studijos Lietuvoje

Japoniškos Kodamos svečiuose pas Medeinę

Data ir laikas: 2018-11-21 17:00 - 2019-01-06 20:00

Renginio vieta: Stiklo Kvartalas, Stiklių g. 6, Vilnius

Į Mariaus Grušo sostinėje pastatytą miško deivės skulptūros „Medeinė” (Stiklių g. 6) kiemą nusiledo japoniškos medžių dvaselės – „Kodamos”. Ryškiau sužibo – Stiklių, Gaono ir M. Antokolskio gatvių mados, meno ir maisto bendruomenė – STIKLO KVARTALAS, miestiečius ir miesto svečius kviesdama dalintis šviesa, džiugesiu, šiluma ir žiemos švenčių laukimo nuotaika!

Šviesų instaliacija su linksmais, išsiblaškiusiais ir mielais japonų kūrėjo Miyazaki Hayao kodama dvaselių pavidalais („bumbulagalviais“) skirta atkreipti dėmesį į augalų pasaulio „bendravimą“, jų siunčiamus prašymus ir signalus mums. Pasak instaliacijos autorės Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sodo mokslo darbuotojos, dendrologės, dr. Astos Malakauskienės kodamų įvaizdis siejasi su lietuviškomis žaltvykslėmis (klaidžiojančiomis pelkių ugnelėmis / dvaselėmis): „Mano instaliacija – tai kvietimas šiuolaikiniam skubančiam žmogui sustoti ir įsiklausyti į žaliojo pasaulio kalbą. Augalų ir grybų pasaulis per kodamas siunčia žinutes Stiklo kvartalo lankytojams: „nelaušk, man skauda“, „man reikia daugiau vietos“, „susirink savo šiukšles, nes nuo jų dūstu“, „jei tau karšta ar šlapia nuo lietaus – lįsk po mano šakomis“, „dovanoju tau vaisių, nešk jį kuo toliau ir pasėk“ ir daugelį kitų, kurioms išvardyti neužtektų net knygos“.

Pradėkime didžiųjų metų švenčių laukimą STIKLO KVARTALO ritmu. Kviečiame šeimas, miestiečius ir miesto svečius aplankyti deivės „Medeinės“ kiemą (Stiklių g. 6). „Kodamų“ instaliacija jos kiemą puoš iki Trijų Karalių.

STIKLO KVARTALAS – kaimynai, dizaineriai, verslininkai, galerijų savininkai ir menininkai, restoranų šefai, barų šeimininkai, kirpėjai ir juvelyrai susirinkę tam, kad rengtų bendras šventes, puoštų kvartalą, atgaivintų ir papasakotų jo istoriją, puoselėtų senąsias tradicijas.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/277996959587940/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top