Azijos studijos Lietuvoje

Japoniškos arbatos gėrimo ceremonija

Data ir laikas: 2019-10-05 10:30 - 2019-10-05 12:30

Renginio vieta: Gedimono g. 34, Kaunas

Unikali proga ne tik daug sužinoti apie japonišką arbatą, jos pateikimo ceremoniją, bet ir patirti šią daugiau nei 500 metų senumo tradiciją!

Arbatos ceremonija – tai ne tik ypatingai paruoštos žaliosios arbatos ragavimas, šeimininko pagarba svečiui, svečių pagarba vieni kitiems. Tai – ir žinojimas kada, apie ką kalbėti, tai ir užuominų žaismas – kartais labai daug galime pasakyti be žodžių.

Arbatos ceremoniją surengs psichologė, edukologijos magistrė, kendo instruktorė bei arbatos žinovė Raimonda Strazdienė.

Arbatos žmogus, kaip save vadina Raimonda, šios unikalios japoniškos ceremonijos pradėjo mokytis prieš aštuonerius metus Tokijuje, pas meistrę Yamadą Kimiko. Nuo to laiko Didžiajai Japoniškos arbatos ceremonijos mokyklai Tokijuje priklausanti Raimonda nuolat tobulina savo žinias ir įgūdžius Tekančios saulės šalyje bei priima savo mokytoją Lietuvoje.

Japoniškai arbatos ceremonija vadinama sadō – arbatos keliu. Šis tradicinis japonų menas, vienas iš reprezentacinių simbolių, apimantis kultūrą, istoriją, religiją, papročius, kartu yra ir filosofija, gyvenimo būdas bei ėjimas pabaigos neturinčiu keliu.

“Kai pasirenki kelią, arba jis pasirenka tave, labai svarbu iš jo neišklysti, nepasiduoti pagundoms, neišduoti savo mokytojo, būti atkakliu ir kantriu. Kartais būna labai sunku, bet tik taip ateina mėgavimasis savo veikla, žinojimas, kad žinai ką darai, pasitikėjimas savimi, – sako Raimonda. – Arbatos ceremonija – laikas turėti laiko, kai jo taip trūksta. Tai – laikas mokėti suvaldyti save, susitvardyti, nurimti, atgauti dvasines bei fizines jėgas. Tai – didelės pagarbos aplinkai, vienas kitam bei sau laikas.”

Ceremonijos metu galėsime paragauti išskirtinės japoniškos arbatos, įsigyti lietuviškai išverstą Senjū Tanaka knygą “Japoniškos gėrimo arbatos ceremonija pradedantiesiems”.

Pastaba: turėkite patogią aprangą – teks sėdėti ant pagalvėlių.

KADA? Spalio 5 d. (šeštadienis), nuo 10.30 iki 12.30 val.
KUR? Kaunas. Ulos Namai, Gedimino 34 (Nuo “Kamelijos” vaistines einant link Soboro pirmos durys, antras aukštas, durys į dešinę)

Už renginį – 18 eurų. Vietų skaičius ribotas!
Registracija telefonu: 8-657-84499.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/314684802660527/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top