Azijos studijos Lietuvoje

Japoniško šokio pasirodymas Druskininkuose

Data ir laikas: 2018-02-15 18:00 - 2018-02-15 20:00

Renginio vieta: Druskininkų jaunimo užimtumo centras, Veisiejų g. 17, Druskininkai

Druskininkų gyventojai ir svečiai turės unikalią progą iš arčiau susipažinti su Japonijos tradicinio šokio tradicijomis. Vasario 13-15 d. Lietuvoje jau penktą kartą lankysis japoniškų šokių atlikėjas Takamasa Fudžima ir surengs pasirodymus, kurių metu žiūrovus supažindins su sceninio makiažo bei kimono kostiumų subtilybėmis ir pristatys klasikinius japoniškus šokius.

Pasirodymų metu žiūrovų akį trauks tiek plastiški šokio judesiai, tiek išskirtinio grožio prabangūs kimono. Tradiciniai šokiai Japonijoje nuo seno buvo vienas iš mėgiamų laiko praleidimo ir pasilinksminimo būdų, tad nepraleiskite galimybės išvysti šį pasirodymą!

Atlikėjai:
Pasirodymus režisuoja ir atlieka Takamasos Fudžimos įkurta ne pelno siekianti organizacija „Japonijos harmonija“. Šios organizacijos vadovas Takamasa Fudžima siekdamas skleisti japoniško tradicinio šokio didingumą Japonijoje ir užsienyje, intensyviai organizuoja pasirodymus ir dirbtuves, užsiima tradicinės japonų kultūros sklaida visame pasaulyje.

Takamasa Fudžima
Takamasa Fudžima yra tradicinio japoniško šokio šokėjas, gimęs 1970 m. Tokijuje. Japonijos Nihon universiteto Menų kolegijoje baigęs dramaturgijos studijas, jis kuria naujo tipo japoniškus tradicinius šokius. Nuo 2003 m. jis dalyvauja komerciniuose teatro pasirodymuose. Takamasa Fudžima taip pat kuria įvairių televizijos pjesių ir dramų šokių choreografijas. Be to, jis aktyviai dalyvauja užsienio šokių pasirodymuose ir dirbtuvėse.
Pastaraisiais metais kartu su savo įkurta ne pelno siekiančia organizacija „Japonijos harmonija“ organizavo japoniškų šokių pasirodymus Lietuvoje, Havajuose, Prancūzijoje ir Rusijoje, kuriuos parėmė Japonijos fondas.Su Japonijos vyriausybės kultūros agentūros parama 2017 m. gegužės mėnesį surengė didžiulį japonų kultūros pristatymą Lietuvoje. 2017 m. gruodžio mėnesį pagal Japonijos užsienio reikalų ministerijos programą, skirtą skleisti japonišką kultūrą užsienyje, surengė pasirodymus Kinijoje, o š.m. vasario mėnesį pagal tą pačią programą pasirodymus surengs trijose Baltijos šalyse.

Tatsumi Fudžima
Tatsumi Fudžima studijavo Kawamura Gakuen moterų koledžą Tokijuje, japoniškų šokių mokėsi pas Shousaku Fujima. Tatsumi Fudžima kaip Takamasos Fudžima asistentė dalyvauja kuriant komercinių pasirodymų choreografiją.
Naujausi jos darbai – „Atgimusi Edo pilis“ ir „Hanako ir An“ – buvo rodomi NHK televizijoje. Tatsumi Fudžima yra atsidavusi organizacijos „Japonijos harmonija“ narė ir padeda jos vadovui Takamasai Fudžima organizacinėje veikloje.

Takakage Fudžima
1974 m. gimęs atlikėjas japoniško šokio meno mokėsi pas Takamasą Fudžima. Jam buvo suteiktas Takakage Fudžima vardas, jis dirba Takamasos Fudžima šokių pasirodymų asistentu. Be to, Takakage Fudžima yra aktyvus teatro, kino bei rytinių NHK televizijos serialų aktorius. Pastaruoju metu vaidinaGagaku atlikėjo ir kompozitoriaus Hideki Togi pasirodymuose.

Programa: 

1) Japoniškas šokis Kiyomoto „Omatsuri” (liet. „Šventė”);
Šokis vaizduoja energija trykštančios japoniškos šventės metu linksmai kartu šokančius geišą ir liūtą.

2) Tradicinio kabuki teatro grimo ir kimono pristatymas.
Pristatymo metu žiūrovai bus supažindinami, kaip vyksta pasiruošimas pasirodymui: atlikėjas Takamasa Fudžima vaizdžiai pademonstruos grimavimosi procesą bei apsivilks specialų šokiui skirtą įspūdingą kostiumą.

3) Japoniškas šokis Nagauta „Shakkyo” (liet. „Akmeninistiltas”).
Šventas gyvūnas Šiši (liet.liūtas) pasirodo tarp sužydėjusių kvapnių bijūnų Seiryo kalno papėdėje. Traukiamas gėlių kvapo Šiši džiaugsmingai šoka.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/2084695268432488/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top