Azijos studijos Lietuvoje

Japoniška naktis

Data ir laikas: 2012-06-16 21:00 - 2012-06-17 02:00

Renginio vieta: Rūmai ant Tauro kalno (V.Mykolaičio-Putino g. 5, 111 kab. Vilnius)

Japonijos agentūra „Yukari“, prisidėdama prie Vilniaus kultūros festivalio „Tebūnie naktis“, š.m. birželio 16-17 d. naktį 21:00-02:00 val. taip pat ragina vilniečius bei miesto svečius nemiegoti ir atvykti į rūmus ant Tauro kalno, kur japoniškų žibintų liepsnelėmis juos pasitiks „Japoniška naktis“.

Garsiai ir energingai vakarą pradės japoniškų kovos menų atstovai. Kiekviena iš pristatomų kovų menų  šakų yra ypatinga ir savita, neabejokite kiekvienas pasirodymas Jus nustebins. Ar žinojote, kad kendo galimi tik 4 kirčiai? O karate-do atsirado pačiuose Japonijos Pietuose esančioje Okinavos saloje? Ar matėte, kaip smulki, aikido techniką išmananti mergaičiukė ant menčių paguldo vyriškį? O bujinkan [budžinkan], apjungiančio 9 skirtingas kovų menų mokyklas, tarp jų net 3 nindžiucu, mokiniai vikrūs, kaip Japonijos nakties kariai – nindžia.

Aktyviąją dalį pratęsime visi kartu ratu mokindamiesi šokti nesudėtingą, iš pasikartojančių judesių susidedantį, japonišką Bon šokį („Bon-Odori“), o vis labiau vakarėjant pakviesime prisėsti ir paklausyti Japonijos agentūros „Yukari“ vadovės Gabijos Kaunelienės paskaitos apie „Tai, ko dar nežinojote apie Japoniją“ bei pažiūrėti dviejų japoniškų 16 mm juostų iš Japonijos ambasados archyvo: režisieriaus Shusuke Kaneko „Vasaros atostogos kasdien“ („Summer Holiday Everyday“ 1994) bei režisieriaus Miki Satoshi „Vėžliai yra stebinančiai greiti plaukikai“ („Turtles Are Surprisingly Fast Swimmers “ 2005). Filmai bus rodomi japonų kalba su angliškais subtitrais.

Tačiau tuo „Japoniškos nakties“ žavesys nesibaigia – visą vakarą rūmuose veiks daugybė įdomių kampelių. Jūsų lauks kaligrafijos, japoniškų žibintų bei origami dirbtuvėlės, japoniškų rankdarbių, skaitytų knygų, kimono bei naujoviškai tradiciškų baldų ekspozicijos, japoniškos žolelių arbatos ir ne tik degustacijos ir lemties lapelių loterija – omikudži.

Nuoroda internete: http://www.yukari.lt/lit/Japoniska_naktis_ant_Tauro_kalno/42

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top