Azijos studijos Lietuvoje

Izraelio kinas – „Obuoliai iš dykumos“

Data ir laikas: 2019-05-08 17:30 - 2019-05-08 19:30

Renginio vieta: Trakų rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Vytauto g. 69, Vilnius

Gegužės 8 d., 17.30 val. Trakų viešojoje bibliotekoje vyks Izraelio kino filmo seansas – „Obuoliai iš dykumos“ (rež. Arik Lubetzki, Matti Harari, 2014 m., 96 min., Izraelis).

Romantinė komedija apie Viktoriją ir Ruveną, ortodoksų sefardų žydų tėvus iš Jeruzalės, kurių vienintelė dukra Rivka, po to, kai sužino savo tėvo planą sutuokti ją su gerokai vyresniu našliu ortodoksu, pabėga iš namų gyventi į kibucą (tai – Izraelyje žemės ūkiu užsiimantis ūkis, kuriame visa žemė ir gamybos priemonės yra bendra nuosavybė) su pasauliečiu aškenaziu, vardu Dubis.

Gyvendama su griežtai religingais tėvais Jeruzalėje, pagrindinė filmo herojė yra nepatenkinta ją ribojančių namų ir bendruomenės tradicijų, tad slaptai laužo tabu, lanko šokių pamokas, kur užmezga ryšį su Dubiu. Didėjant Rivkos pasipriešinimui tradicijoms, piktas ir griežtas tėvas nori ją sutramdyti ištekindamas. Rivkos mama ir teta nedrįsta apginti merginos nuo autoritarinio namų šeimininko. Kai Rivka pabėga, dvi Jeruzalės seserys: Viktorija (Rivkos mama) ir Sara (teta), susiburia bendrai misijai – surasti ir aplankyti pabėgelę. Su komiška, turtinga ir viltimi užpildyta dvasia filmo režisierius supažindina žiūrovus su jaunos Izraelio moters gyvenimu, kuris patenka į baisių socialinių rūpesčių šešėlį – etninį atotrūkį tarp sefardų ir aškenazių žydų ir religinio atotrūkio tarp religinės ir pasaulietinės visuomenės.

Filmas leidžia žiūrovams atrasti galimybes, kurias įkūnija ateitis, kuri peržengia šias nesėkmes, ir laiką bei vietą, kur moterys gali laisvai pasirinkti savo religinius įsipareigojimus ir meilės interesus. „Obuoliai iš dykumos“ – yra nesenstantis ir judrus pasakojimas apie tradicijos ir modernumo priešpriešą.

Filmo anonsas: http://inx.lv/ggC

Kviečiame nepraleisti progos susipažinti su Izraelio kinu!

* Adresas: Trakų viešoji biblioteka, Vytauto g. 69, Trakai;
www.trakubiblioteka.lt
* Laikas: gegužės 8 d., 17.30 val.
* Filmo seansas nemokamas.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/279361069680842/

Partneriai ir rėmėjai:

Filmo peržiūrą dovanoja Izraelio ambasada.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top