Azijos studijos Lietuvoje

Ievos Liaugaudaitės paroda „Nuo zenga kaligrafizmo iki abstrakcijos: pamatai“

Data ir laikas: 2020-06-20 - 2020-09-20

Renginio vieta: Kazio Varnelio namai-muziejus, Didžioji g. 26, Vilnius

Šioje parodoje menininkė pristato per pastaruosius dvejus magistro studijų metus Lietuvoje ir Juodkalnijoje sukurtus įvairaus stiliaus ir technikos meno kūrinius, kuriuos vienija dvi pamatinės sąvokos: spontaniškumas ir kaligrafizmas.

Teoriniame darbe tyrinėdama įvairius Vakarų pokario abstrakčiosios tapybos sąveikos su Rytų Azijos kaligrafijos principais aspektus, I. Liaugaudaitė pagrindinį dėmesį savo meno projekte sutelkia į savitą, Japonijoje išsiskleidusią, spontaniškąją zenga kaligrafijos ir tapybos kryptį, kurios esmė – poetinė kūrėjo gyvybinės energijos, harmoningų kompozicinių struktūrų iškrova.

Būtent atkaklus ir sistemingas darbas zenga kaligrafijos srityje menininkei padėjo išsiugdyti geresnį kompozicijos jausmą, kuris atsispindi Juodkalnijoje ir Lietuvoje sukurtuose tapybos bei akvarelės darbuose. Šios parodos darbuose atsiskleidžia ir žodžio „pamatai“ daugiareikšmiškumas. Pamatas – kaip pagrindas, įsižeminimas ir kaip veiksmas, susijęs su regėjimu (matyti).
Parodoje pristatomi keturi menininkės kūrinių ciklai: zenga kaligrafija, abstrakčioji tapyba, akvarelė, fotografijos iš kūrybinio proceso gamtoje.

Trumpai apie autorę:

Ieva Liaugaudaitė Vilniaus dailės akademijoje baigė freskos-mozaikos magistro studijas. Menininkė gyvena ir kuria Vilniuje. Nuo 2010 m. dalyvavo daugiau nei 20 grupinių parodų Lietuvoje, Italijoje, JAV. Iki šiol yra surengusi keturias personalines parodas. Jos tapybos darbų yra įsigiję privatūs kolekcininkai Lietuvoje ir užsienyje, Lietuvos nacionalinis dailės muziejus.

Paroda „Nuo zenga kaligrafizmo iki abstrakcijos: pamatai“ Kazio Varnelio namuose-muziejuje veiks iki rugsėjo 20 d.

Nuoroda internete: http://www.lnm.lt/jaunos-menininkes-parodoje-abstrakti-tapyba-ikvepta-japoniskos-zenga-kaligrafijos/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top