Azijos studijos Lietuvoje

Habil. dr. Artur Przybysławski vieša paskaita

Data ir laikas: 2014-12-08 18:00 - 2014-12-08 19:30

Renginio vieta: Vytauto Didžiojo universiteto Mažoji salė, S. Daukanto 28, Kaunas

Lietuvos Deimantinio Kelio budizmo Karma Kagju tradicija kartu su VDU Azijos studijų centru gruodžio 8 d., 18 val., kviečia visus į habil. dr. A. Pšybislavskio viešą paskaitą „Budistinė sąmoningumo ir meditacijos samprata“. Paskaita vyks Vytauto Didžiojo Universiteto Mažojoje salėje (Daukanto g. 28).

Paskaitoje habil. dr. A. Pšybislavskis pateiks sąvokų rnam shes – sąlygoto sąmoningumo ir ye shes – pirmapradžio sąmoningumo analizę. Šios sąvokos nurodo meditacijos pradinį tašką ir jos tikslą. Meditacija – tai vieno sąmoningumo transformavimas į kitą, pasitelkus atidumą (shes bzhin) ir žinias (shes tab). Paskaita vieša, nemokama ir su vertimu į lietuvių kalbą.

A. Pšybislavskis yra Krokuvos Jogailaičių universiteto lyginamųjų Civilizacijos studijų katedros bendradarbis. Apgynęs daktaro disertaciją, kurios tema „Thalo ir Herakleito mintis Aristotelio, Hegelio, Nietzsche ir Heideggerio filosofijoje“, habilitacijai pasirinko budizmo filosofiją, Čandrakirčio 16 tuštumos rūšių Tibeto tradicijoje. Jis yra knygų „Coincidentia oppositorum“ (2004), „Budizmo tuštumos filosofija“ (2009) ir „Tuštuma yra džiaugsmas“ (2010) autorius. A. Pšybislavskis yra Lenkijos Mokslo fondo stipendiatas ir Lenkijos vertėjų asociacijos apdovanotasis vertėjas iš anglų ir tibetiečių kalbų. Interesų sritys: budizmo epistemologija, Tibeto šentong filosofija, Tibeto literatūra ir kultūra. Jis bendradarbiauja su KIBI ir ITAS institutais Indijoje ir Nepale.

Partneriai ir rėmėjai:

Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centras

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top