Azijos studijos Lietuvoje

Filmo “Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai”peržiūra

Data ir laikas: 2018-09-04 17:10 - 2018-09-04 18:30

Renginio vieta: VDU Mažoji salė, S. Daukanto g. 28

Po sėkmingų premjerų Lietuvoje ir Japonijoje, Azijos studijų centro sukurtas dokumentinis filmas „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ vėl sugrįžta į Kauną. Peržiūros metu dalyvaus ir filmo kūrėjai.

Filme Kauno ryšių su Japonija puslapiai verčiami per keturias skirtingas asmenybes prieš Antrąjį pasaulinį karą tapusias tiltais tarp dviejų šalių. Tai – Jukičis Fukudzava, pirmasis japonas, paminėjęs ir aprašęs Kauną savo dienoraštyje, kuomet 1862 m. kartu su 36 japonų misija važiavo pro Lietuvą traukiniu ir čia trumpam išlipo pasivaikščioti. Pirmųjų lietuviškų knygelių apie Japoniją autorius Steponas Kairys 1905 m. buvo sužavėtas nedidelės tolimos valstybės, kuri sugebėjo nugalėti dešimteriopai didesnę Rusiją, ir kuri įkvėpė lietuvių ryžtą siekti savo nepriklausomybės. Net kelis kartus Japoniją aplankęs žurnalistas ir keliautojas Matas Šalčius 1929 m. ryžosi šią šalį iš Kauno pasiekti… motociklu. Ir galiausiai diplomatas Čiunė Sugihara 1940 m. abi tautas sujungė per savo žygdarbį.

Dokumentinis filmas Lietuvos visuomenei pirmą kartą pristatytas balandžio 26 d., o premjera Japonijoje įvyko liepos 28 d. Kūrėjų komandai priklauso VDU darbuotojai dr. Aurelijus Zykas, dr. Linas Didvalis ir Kristijonas Jakubsonas. Filme pasisako 20 Japonijos ir Lietuvos visuomenės veikėjų, pristatančių istorijas iš skirtingų perspektyvų. Kadangi skamba japonų bei lietuvių kalbos ir naudojami subtitrai, filmas yra dvikalbis: jis vienodai gerai suprantamas abiems tautoms.

Filmo rėmėjai ir partneriai yra Tošibos tarptautinis fondas (TIFO), Global Japan Office Kaune, ProConf ir Kauno miesto savivaldybė.

Filmo anonsą galite pasižiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?v=LsNU7lAtrc8.

Įėjimas: nemokamas

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/2133504100301802/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top