Azijos studijos Lietuvoje

Ekotumi: Japonijos mitų dainos ir šešėlių teatras

Data ir laikas: 2019-02-22 18:30 - 2019-02-22 20:00

Renginio vieta: Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilniaus g. 30, Vilnius

Japonijos mitologijos dainų ir rankų šešėlių teatro pasirodymas VilniujeVasario 22 d. 18:30 Šv. Kotrynos bažnyčioje nusikelsime į Japonijos mitų laikus. Unikali Japonijos mitologijos dainininkės Ekotumi kolaboracija su vieninteliu Baltijos šalyse rankų šešėlių teatru Budrugana Lietuva.

Ekotumi
Atlikėja Ekotumi yra pasaulyje žinoma japoniškos mitologinės muzikos puoselėtoja. Lietuviams Ekotumi jau pažįstama – 2017-ais metais dainininkė svečiavosi festivalyje nowJapan ir klausytojus žavėjo Japonijos folk muzikos garsais bei rafinuotu artistišku pasirodymu.

Atlikėja, novelistė ir vokalistė Ekotumi baigė studijas Waseda universitete bei debiutavo įvairiuose miuzikluose. Ekotumi unikalios melodijos ir eilėraščiai, ypač susiję su mitologija, ir jos teatro spektakliai pavergė Japoniją ir pasaulį: tarptautiniai pasirodymai sulaukė susidomėjimo Niujorke, Paryžiuje, Londone, Dubajuje. 2018 m. Ekotumi išleido filmą apie japonų mitologiją, kuris buvo apdovanotas „Women’s Cinemakers“ filmų bienalėje Berlyne.

Japonė įkvėpimo semiasi iš seniausios japonų knygos Kojiki, Imperatorėss Genmei įsakymu sudarytos iš mitų, ankstyvųjų legendų, dainų, dievybių aprašų, senųjų tradicijų. Kojiki tapo kertiniu momentu Ekotumi karjeroje: „Mažai kas žino, kad Japonijos mitologija tiek pat turtinga, kaip graikų ar skandinavų mitologijos, kurias dievinau.”

„Istorija – tartum šešėlis: ją matome ir suprantame, ji visada lydi mus, tačiau negalime jos apčiuopti. Todėl pakviečiau vienintelį Baltijos šalyse rankų šešėlių teatrą Budrugana bendrai programai. Džiaugiuosi, jog mano koncertas vyks Vilniui istoriškai svarbioje erdvėje – Šv. Kotrynos bažnyčioje, kurios skliautai saugo jūsų šalies istorijos šimtmečius“. – Ekotumi

Budrugana Lietuva

Kartu su Ekotumi Japonijos mitologijos garsus rankomis išrašys šešėlių teatro trupė „Budrugana Lietuva“. Teatralai unikalios ir vienintelės pasaulyje vaidybos rankomis technikos mokėsi Gruzijoje ir stebins žiūrovą muzikos bei judesio simbioze. Aktorių trupė, surinkta rašytojo, režisieriaus Vytauto V. Landsbergio Klaipėdos universitete, rankų šešėlių teatro meno dvejus metus mokėsi Gruzijoje. Rankų šešėlių teatras ypatingas savo atlikimo technika: naudojamos tik rankos, kuriomis kuriami personažai ir pasakojamos istorijos. Tai yra unikali teatro technika, kuri gyvuoja tik Gruzijos, vieninteliame pasaulyje, rankų šešėlių teatre „Budrugana Gagra“ o nuo 2017 m. gegužės 27 dienos ir Lietuvoje įkurtame profesionaliame teatre „Budrugana Lietuva“.

Renginio durys atidaromos 18:00.
Vaikai iki 3 metų įleidžiami nemokamai, tačiau vieta dalinasi su tėveliais.
Tėvelių dėmesiui: nors koncertas tinkamas ir vaikams – kviečiame įvertinti ar mažieji tikrai nepervargs ir sugebės išbūti visą programą.
Bilietai.

Nuoroda internete: https://tickets.paysera.com/lt/event/ekotumi-japonijos-mitu-dainos-ir-seseliu-teatras?fbclid=IwAR2NV3EVKsAY2LcUgvR7-RpJTYZuV2VdrhWfownmJExVRyeyLHEx_6rUHi8

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top