Azijos studijos Lietuvoje

Dokumentinio filmo „Tradicinio Korėjos meno grožis“ peržiūra

Data ir laikas: 2017-09-23 14:00 - 2017-09-23 14:40

Renginio vieta: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo Biblioteka, Gedimino pr. 51, Vilnius

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į vaizdingą pažintį su Pietų Korėja renginių cikle „Pažintis su Rytų kultūra kino juostoje“, kurią pradeda ankstyvojo Korėjos meno apžvalga, dokumentiniu filmu „Tradicinio Korėjos meno grožis“ (angl. The Beauty of Traditional Korean Arts) iš Korėjos fondo Nacionalinei bibliotekai dovanotos (angl. Korea Foundation) kolekcijos.
Korėjos pusiasalio senųjų laikų gyventojų menas ir rankdarbiai dažniausiai siejami su Kinijos ir Japonijos estetinėmis koncepcijomis, motyvais, metodais ir formomis.
Tačiau ilgainiui korėjiečiai sukūrė savitą stilių. Korėjos tradicinio meno grožio paslaptis ir jo kūrėjų bene svarbiausia ir ypač ryški savybė yra paprastumas, spontaniškumas ir visur prasiskverbianti harmonija su gamta. Šių kraštų kūryboje gamta suvokiama kaip paprasta, bet tuo pačiu ir neprilygstama.
Tapyba, kaligrafija, dekoratyviniai vaizduojamieji menai, keramika, skulptūra – korėjiečių dailininkai labai vertino ir pačių žaliavų (kaip kad mediena) grožį ir siekė jį išryšinti, pratęsti, išgauti kreives ir figūras ne suteikiant naujas, o sekant pačios medžiagos ar tam tikros terpės savybėmis.
Trukmė: 40 min.
Vieta: Kino salė Va.
Filmą parengė ir kuravo Korėjos fondas, bendradarbiaudamas su „Arirang TV“.

Svarbu: maloniai prašome gerbti vieniems kitus ir atvykti laiku; vėluojantys žiūrovai į salę nebus įleidžiami. Filmas bus demonstruojamas anglų kalba.

Nuoroda internete: https://www.lnb.lt/renginiu-kalendorius/renginyssmulkiau/1184/pazintis-su-rytu-kultura-kino-juostoje

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top