Azijos studijos Lietuvoje

Dokumentinio filmo „Skraidančios apsarės“ peržiūra

Data ir laikas: 2017-10-29 14:00 - 2017-10-29 14:30

Renginio vieta: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, Vilnius

Pristatome paslaptingas Dunhuango miesto skraidančias būtybes – apsares (angl. Dunhuang Flying Apsaras). Pasak budizmo klasikinių veikalų, skraidančio apsarės – dangaus deivės, ne tik sugebančios skraidyti, bet ir globojančios muziką ir tauriuosius kvepalus.
Gansu dykumoje esančiose Mogao grotose – pasaulinio kultūros paveldo krašte – atrasta daugiau kaip 4 000 piešinių, vaizduojančių skraidančias apsares. Per daugelį amžių deivių atvaizdai mainėsi, tačiau žmonėms jų teikiamas džiugesys ir gėris, laisvės ir kūrybos įkvėpimas nekito.
Trukmė: 30 min.
Vieta: Kino salė, V a.
Filmas priklauso filmų kolekcijai, kurią Kinijos Liaudies Respublikos ambasada dovanojo Nacionalinei bibliotekai. Jį sukūrė Kinijos kultūrinių mainų centras su Kinijos Liaudies Respublikos kultūros ministerijos Užsienio ryšių skyriumi.
Svarbu: maloniai prašome gerbti vieniems kitus ir atvykti laiku; vėluojantys žiūrovai į salę nebus įleidžiami. Filmas bus demonstruojamas anglų kalba.

Nuoroda internete: https://www.lnb.lt/renginiu-kalendorius/renginyssmulkiau/1244/pazintis-su-rytu-kultura-kino-juostoje-skraidancios-apsares

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top